Reklama

Představí Kawasaki v Top Gun: Maverick i novou generaci legendární GPZ900R?

Já už nedočkavě čekám na datum 26. června 2020, kdy do kin vstoupí druhý díl amerického filmu Top Gun s podtitulem Maverick. V hlavní roli opět uvidíme Toma Cruise a rovnou si kladu otázku, jestli má ještě v garáži GPZ900R? Nebo rovnou Kawasaki představí nový model?

Kawasaki na svém youtube kanálu zveřejnila retrospektivní video, kde si můžeme prohlédnout, jak šel čas s tímto jejich modelem. To samozřejmě okamžitě nahrává ke spekulaci, jestli oni se ruku v ruce s dlouho a dychtivě očekávaným druhým dílem Top Gunu nesvezou na vítězné vlně a neodhalí světu zcela nový model GPZ900R. Ostatně retro modelům se nebrání, do svých řad navrátila legendárního Zeda Z1 pod názvem Z900RS a zcela jistě se mohou inspirovat i třeba u Suzuki, jejíž znovuzrozený streetbike Katana se těší velkému zájmu ze strany zákazníků.

Naši domněnku ještě navíc podtrhuje i fotografie od Young Machine, na které odhalili, jak by mohl nový model GPZ900R vypadat. Mimochodem, Young Machine mají hodně blízko k japonským značkám a je zvláštní, že se téměř současně objeví počítačová „představa“ nového modelu a jeho retrospektivní video. Sice jsou to dvě různé společnosti, ale i tak nám to vrtá v hlavě.

Kawasaki GPZ 900 R Young Machine1 Kawasaki GPZ 900 R1 Kawasaki GPZ 900 R1

Pod zveřejněným videem se okamžitě začaly vršit komentáře s prosbou fanoušků o navrácení legendy. Možná, že to je také účelem, aby Kawasaki zjistila, jestli by byl o tento jejich model mezi zákazníky zájem. Každopádně podmínky k jeho postavení mají celkem jednoduché. Vycházet by totiž mohli ze současného modelu Z900RS. Nemuseli by ani nijak mnoho věcí vytvářet, klidně by mohli použít palivovou nádrž, sedlo a velmi podobná je i přední maska se světlometem. Co si o tom myslíte vy, vrátí se tento model zpět do nabídky Kawasaki?Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama