Reklama

Moto Guzzi V85 TT a V85 TT Travel 2021: vyladěný motor

V letošní sezóně si budete moci pořídit modernizovanou verzi jednoho z nejprodávanějších modelů italského výrobce Moto Guzzi. Veškeré změny byly provedeny na základě požadavků fanoušků a majitelů V85 TT. Asi nejvíce se jich udělalo na pohonné jednotce a s ním spojených elektronických asistentů.

Jsou motocykly, které po jejich otestování nezanechají rýhu ve vašem srdci a jsou motocykly, na které s láskou vzpomínáte a jedním z nich je právě Moto Guzzi V85 TT, jehož test si můžete přečíst zde. Návrat ke klasickému motocyklu se továrně v Mandellu povedl na více než výbornou známku. Není se tedy čemu divit, že se z tohoto stroje stal bestseller značky Moto Guzzi.

1 Moto Guzzi V85 TT 2021 giallo mojave (1)1 Moto Guzzi V85 TT 2021 giallo mojave (2)1 Moto Guzzi V85 TT 2021 nero etna (1)

Do letošní sezóny se tento model dočkal pár úprav, která vznikla na základě zkušeností a požadavků majitelů a fanoušků modelu V85 TT. Vylepšení se týkají v první řadě motoru. Konstrukční uspořádání zůstává stále stejné, jako u všech v současnosti vyráběných motocyklů Moto Guzzi, 90° podélně uložený, vzduchem chlazený V-twin s rozvodem pomocí táhel a zdvihátek a dvěma titanovými ventily na válec. Pohonná jednotka má nyní vyšší točivý moment v nízkých a středních otáčkách díky optimalizovanému zdvihu vaček a následnému vyladění řídící elektroniky motoru.

Nové vyplétané ráfky kol nyní obouvají bezdušové pneumatiky a společně tak snížily hmotnost o přibližně 1,5 kg. Pokud jde o elektronické asistenční systémy, ke stávajícím třem (Street, Rain a Off-road) přibyly dva nové jízdní režimy, Sport, který je vhodný pro sportovnější jízdní styl a nastavitelný Custom, které ovládají kontrolu trakce, ABS a citlivost reakce elektronického plynu Ride-by-Wire. Tempomat a barevný TFT přístrojový panel jsou rovněž součástí standardní výbavy. Pomocí příplatkové multimediální platformy Moto Guzzi MIA, můžete spárovat svůj smartphone s motocyklem a rozšířit tak funkčnost přístrojového panelu. Do prodeje letos půjdou tři barevná provedení: černá Nero Etna, žlutá Giallo Mojave a červená Rosso Uluru.

1 Moto Guzzi V85 TT 2021 nero etna (2)1 Moto Guzzi V85 TT 2021 rosso uluru (2)1 Moto Guzzi V85 TT 2021 rosso uluru (1)

Model V85 TT Travel prošel stejnou technickou modernizací jako V85 TT a stejně jako dříve má kompletní výbavu, díky které je připraven na každou expedici. Standardem je cestovní štít proti větru, boční kufry ze série Urban s velkým úložným prostorem, pár přídavných LED světel, sada nastavitelných vyhřívaných rukojetí a multimediální platforma Moto Guzzi MIA.

Zdroj: Piaggio GroupLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama