Reklama

KTM vlastní čtvrtinový podíl MV Agusty

Téměř bez povšimnutí proběhla kolem nás zpráva o tom, že se rakouská KTM stává čtvrtinovým vlastníkem akcií v italské MV Agustě. Co to vlastně znamená?

První zpráva o spolupráci MV Agusty s KTM, tedy přesněji KTM AG, která je dceřinou společností Pierer Mobility AG. Uzavřeli mezi sebou obchodní smlouvu, kde se KTM zavazuje k distribuci motocyklů MV Agusta v USA, Kanadě a v Mexiku. Italové od této spolupráce očekávali pomoc nejen s distribucí jejich motocyklů, ale také se zákaznickým servisem. Je to pro něj nejjednodušší způsob, jak se dostat co nejrychleji k novým zákazníkům, než kdyby zvolili cestu vybudování své vlastní dealerské sítě.

1 2020 MV Agusta Brutale 1000 RR (9)1 2020 MV Agusta Brutale 1000 RR (10)1 2018 MV Agusta F4 Claudio (38)

O dva měsíce později přichází další tisková zpráva, kde se přímo hovoří o spolupráci těchto značek: „MV Agusta a PIERER Mobility se dohodly na strategické spolupráci. V rámci tohoto strategického partnerství mezi dvěma evropskými výrobci motocyklů poskytne KTM AG, patřící PIERER Mobility, MV Agustě podporu dodavatelského řetězce a převezme nákup. Kromě toho bude MV Agusta v průběhu této spolupráce částečně distribuovat svůj sortiment prostřednictvím celosvětové distribuční sítě PIERER Mobility. V listopadu 2022 získá KTM AG prostřednictvím navýšení kapitálu 25,1% podíl ve společnosti MV Agusta Motor S.p.A. se sídlem ve Varese (Itálie).“

Jak tomu všemu rozumět? Celkem jednoduše, pro MV Agustu bude KTM nakupovat komponenty u jejich dodavatelů, čímž se dostanou na mnohem nižší ceny, odpadnou jim jako maloodběratelům problémy s dodávkami těchto komponentů a jako bonus si majitel KTM, pan Pierer, kupuje čtvrtinu firmy MV Agusta. Uvidíme, jak tento příběh bude pokračovat dál, ale už teď je to pro existenci MV Agusty dobrý tah.

Zdroj: TZ KTMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama