Reklama

11. Honda Fest 2020: Devět skal, devět příběhů

Nádherná příroda Žďárských vrchů byla svědkem jedinečné akce pro majitele motocyklů značky Honda. Už jedenáctý ročník Honda Festu opět přinesl plno zážitků, krásných silniček, zajímavých míst, atraktivní večerní program a hlavně setkání s přáteli.

1. příběh - Hondí rodina
Jestli se těšíte na poznání nových tvářích, tak věřte, že na Honda Festu jich moc není. Akce je totiž tak skvělá, že je zaplněná během dvou týdnů a jezdí na ni stále ti samí lidé. Je to vlastně taková velká rodina, která se pravidelně sejde jednou za rok na konci prázdnin a svůj příběh započne tam, kde jej rok před tím zakončili. Z loňské Demänovskej Doliny se nový příběh začíná psát ve Sněžném u Milovského rybníku. Zázemí nám poskytl hotel Orea Resort Devět Skal. Žďárské vrchy museli okouzlit každého z nás, jedinečné lesy, malé vesničky s lidovou architekturou a všudypřítomný klid, který v srdci každého z nás zanechal příjemnou stopu.

1 2020 Honda Fest (14)1 2020 Honda Fest (19)1 2020 Honda Fest (26)

2. příběh - Honda Team
Jsou tím nejdůležitějším prvkem v celém soukolí. Bez jejich energie, chuti a odhodlání by se žádný Honda Fest nekonal. Veškerou organizaci a personál si řeší ze svých řad v rámci českého a slovenského zastoupení Hondy a jejich nejlepších prodejců, ale to je vlastně na tom to nejlepší, protože jejich stabilní tým je jasnou zárukou, že tady to ještě funguje jak má. To velké množství energie, které musí před samotnou akcí každý z nich vynaložit, je jim vráceno na spokojených tváří všech účastníků.

1 2020 Honda Fest (23)1 2020 Honda Fest (2)1 2020 Honda Fest (10)

3. příběh - Atraktivní program
Každý večer je pro všechny účastníky připravený zajímavý program. Letos jsme měli možnost poslechnout si poutavé vyprávění Tomáše „Awia“ Hajducha o jeho cestě po Severním Vietnamu, na motocyklech Honda jsme díky Láďovi Lazarovi z Rajbasu procestovali Himaláje, Laos nebo jihoamerické země Peru a Bolívii. Vrcholem programu bylo povídání Dominiky Gawliczkové o její cestě po Japonsku na legendárním motocyklu Honda Super Cub C125.

1 2020 Honda Fest (1)1 2020 Honda Fest (3)1 2020 Honda Fest (20)

Páteční večer je tradičně věnován všem, kteří si rádi „dupnou“ za doprovodu pop-rockové kapely. Nejinak tomu bylo i letos a volba místní kapely NAZ5, byla naprosto bezchybná. Dokázali zvednout ze židlí i ty motorkáře, kteří o tanci obvykle nechtějí ani slyšet. Několikrát museli přidávat, protože tanečníci je z pódia nechtěli vůbec pustit domů.

4. příběh - Testovací motocykly
Každé odpoledne byly pro účastníky připraveny testovací motocykly. Tentokrát tu byl Honda GL1800 Gold Wing a Honda CRF1100L Africa Twin ve všech možných variantách, malá i velká, s rychlořazením nebo bez, s elektronicky stavitelným podvozkem... Zkrátka na své si tu přišel každý a vyzkoušet si rozdíly mezi jednotlivými verzemi si nenechal ujít téměř nikdo.

1 2020 Honda Fest (15)1 2020 Honda Fest (16)1 2020 Honda Fest (7)

5. příběh - Trasy
Každý den je pro všechny účastníky připravená trasa vedoucích mimo provoz po klikatících se silničkách. K této cestě dostanete podrobný itinerář i s tipy na zajímavosti a pamětihodnosti, které můžete cestou vidět a navštívit. Kdo chce, může cestou plnit úkoly a bude-li mít štěstí a vylosují ho, získá atraktivní cenu s logem Honda. Tento rok jsme se toulali kolem Moravského krasu, Vírské přehrady, Orlickými horami i kolem Telče a Vranova nad Dyjí. Úžasně jsme se svezli, ale stejně je na tom všem nejlepší ta parta lidí, co jede s vámi.

1 2020 Honda Fest (12)1 2020 Honda Fest (21)1 2020 Honda Fest (29)

6. příběh - Enduro trénink
Máte cestovní enduro Africa Twin nebo se jen zkrátka chcete naučit, jak jezdit v terénu? Pro vás tu byl tradiční enduro trénink, pod patronátem těch nejzkušenějších jezdců, Míry Lisého, Vládi Novotného a Tomáše Hajducha. Každý den byl zaplněn do posledního místečka a všichni účastníci se během tohoto výcviku naučili, jak stát ve stupačkách, jak se chovat v terénu, vše si několikrát vyzkoušeli a nakonec svůj trénink zúročili jízdou v terénu. O tom, že to není nic lehkého se přesvědčil každý z nich a i když byli notně unaveni, odjížděli odtud s velkým úsměvem na tváři.

1 2020 Honda Fest (5)1 2020 Honda Fest (27)1 2020 Honda Fest (31)

7. příběh - Honda CRF1100L Africa Twin
Mým věrným parťákem na Honda Festu byla letošní novinka Honda CRF1100L Africa Twin s manuálním řazením a vybavena oboustranným rychlořazením. S Afrikou už toho mám naježděno hodně, ale musí se nechat, že tenhle model je zase o kus lepší než ten předchozí. Perfektně se vede do zatáček, není už tolik ucukaný v nízkých otáčkách a rozhodně si zaslouží samostatný test. Můžete se již brzy těšit na Afriku očima jedné dlouhovlásky :-)

1 2020 Honda Fest (32)1 2020 Honda Fest (35)1 2020 Honda Fest (4)

8. příběh - Tombola, dort a ohňostroj
K Honda Festu tradičně patří i bohatá tombola s dárky nesoucí logo Honda, od čepic, trik a mikin až po krásné hrníčky nebo klíčenky. Letos byla pěkně bohatá a zabralo hodně času, než jsme ji rozdali, ale čekání se vyplatilo. Pomyslnou sladkou tečkou na závěr byl i dort v podání hotelového mistra cukráře, mizel závratnou rychlostí, někteří byli pro přídavek a pár jedinců podezřívám z toho, že se tu otočili i víckrát :-) Noční oblohu posledního večera rozzářil nad Milovským rybníkem jedinečný ohňostroj.

1 2020 Honda Fest (25)1 2020 Honda Fest (24)1 2020 Honda Fest (30)

9. příběh - Orea Resort Devět Skal
Samostatný příběh si zaslouží i jedinečný Orea Resort Devět Skal. Nejenom, že leží v nádherné lokalitě, ale svůj pobyt si tu užijete i díky skvělému personálu. Všichni jsou milí, usměvaví a splní vám, co vám na očích vidí. Není žádným překvapením, když se během snídaně a večeří objeví mezi hosty manažer nebo ředitel hotelu a sbírají použité nádobí. S hosty prohodí řeč, zeptají se, jak se mají a vy se tu cítíte jako doma.

1 2020 Honda Fest (17)1 2020 Honda Fest (18)1 2020 Honda Fest (9)

Každý příběh však jednou končí a končí i Honda Fest, ale víte, co? Za rok bude zas a vy můžete být při tom. Jedinou podmínkou je přijet na motocyklu značky Honda.

Foto: HondaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama