Reklama

Viba Lara 800: scrambler od Viba Motor

Francouzská customerská dílna Viba Motor dokázala přeměnit italskou ikonu MV Agusta Brutale 800 na zcela jiný klenot a musíme si přiznat, že scrambler s názvem Lara 800 byla od designérů dobrá volba přestavby.

Francouzský designový dům Viba Motor je známý svými přestavbami, které jsou spíše uměleckým dílem a sběratelským kouskem než jen „obyčejnou“ přestavbou. Ostatně, představovali jsme vám tu již exkluzivní edici Triumphu Bonneville Bobber s názvem VIBA Qora. Kdokoliv z vás si může jejich stavby pořídit, ale počítejte s tím, že základní cena značně přesahuje částku 40 tisíc eur. Vždy vyrábí jen limitovaný počet a pokud chcete být jedním z majitelů, musíte předem složit kauci 10 tisíc eur, jako tomu bylo v případě Lary, které se vyrobilo pouhých 23 kusů.

1 Viba Lara 800 (1)1 Viba Lara 800 (2)1 Viba Lara 800 (3)

Lara 800 je společným dílem, za kterým stojí hlavní designér Yann Bakony, customer Bruno Vigezzi a průmyslník Jean-Michel Sanchez. Stejně jako MV Agusta Brutale 800 je poháněna tříválcem o zdvihovém objemu 798 ccm. Motor, který ponechali zcela bez úprav, je samonosnou jednotkou ocelového trubkového rámu. Na zakázku bylo ručně vyrobeno ploché kožené sedlo, které však v případě vašeho vlastního motocyklu uzpůsobí vašim požadavkům na barvu a typ kůže. Kvůli novému typu sedla museli zcela předělat zadní podsedlový rám.

1 Viba Lara 800 (9)1 Viba Lara 800 (4)1 Viba Lara 800 (5)

Předení i zadní minimalistický blatníček je vyroben z karbonu a rovněž i většina plastových dílů, které byly na původní MV Agustě a zůstali by i na Laře. Vyměnili i původní baterii za lehkou lithium-iontovou, díky těmto úpravám se podařilo snížit hmotnost motocyklu na 167 kilogramů.

1 Viba Lara 800 (10)1 Viba Lara 800 (11)1 Viba Lara 800 (7)

Ručně je rovněž vyráběna hliníková nádrž, kterou pro Viba Motor dělají Crazy Racers a je dodávána v různých barevných provedeních. Přední LED světlomet je jako u správného scramblera kryt ochrannou mřížkou. Výfukový sytém 3 v 1 je potažen keramickým povlakem a o jedinečný zvukový projev se vám postará koncovka Zard. Podvozek je v základní verzi nabízen s předními 43 mm vidlicemi Marzocchi a s centrálním tlumičem Elka s dlouhým zdvihem, zvolit si však můžete i prémiové komponenty od Öhlinsu.

1 Viba Lara 800 (6)1 Viba Lara 800 (8)

Brzdný systém má MV Agusta vybavený prvky od Bremba a rozhodně patří mezi skvělé komponenty, ale přesto jej customeři nahradili radiálními brzdiči Aerotec od firmy Beringer. Vpředu je čtyřpístek, vzadu dvojpístek. Na drátěné ráfky od Borrani M-RAY.9 obuli pneumatiky Avon TrailRider. Můžete si však zvolit i jiné pneumatiky, v závislosti na tom, kde budete s tímto motocyklem jezdit, ať už je to silnice nebo terén. Tedy je otázkou, jestli byste měli to srdce vzít Laru 800 mimo asfalt.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama