Reklama

Suzuki SV 650 X 2018: s přídavnými mlhovými světly

Suzuki oznámila, že na konci října představí na výstavě Tokyo Motor Show nový motocykl SV650X, který je předprodukčním modelem konceptu SV650 Rally, takže ani on zatím nepůjde do prodeje.

Koncept Suzuki SV 650 Rally představili v minulém roce a jeho retro styl čerpal inspiraci u závodních rallyových aut jezdících v sedmdesátých letech minulého století. Charakteristickým znakem tohoto konceptu byla přední mlhová světla, která měla asociovat přídavné reflektory používaná během nočních rallyových závodů. Koncept Rally byl také vybaven párem krátkých nad sebou umístěných koncovek výfuků Yoshimura, clip-on řídítky, malou boční kapotáži a mřížkou na předním světlometu. Představený koncept byl opravdu originální a zřejmě bychom marně hledali něco, co by se mu mohlo podobat.

1 Suzuki SV650X 2018 (1)1 Suzuki SV650X 2018 (2)

Málokdy však bývá produkční model stejný jako jeho koncept a často se od sebe odlišují. Nejinak je tomu i s novinkou SV650X, která například postrádá ty skvěle vypadající výfuky Yoshimura nebo přední retro mlhovky, které nahradili párem malých světýlek připomínající spíše lacinou kopii z čínského eshopu. Každopádně generální ředitel Suzuki, Paul de Lusignan poznamenal, že model SV650X je reálnou ukázkou toho, jak lze koncept převést v produkční model a o jeho možné výrobě se rozhodnou až po reakcích návštěvníku na výstavě v Tokiju. V tuto chvíli tedy nemají žádný výrobní plán a vše záleží jen a pouze na ohlasu veřejnosti. Co vy, líbilo by se vám tohle eSVéčko?Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama