Reklama

Suzuki GSX-S 125 2017: pro začátečníky

Suzuki se vytasila s dalším modelem zaměřeným na mladé začínající jezdce. O novince GSX-S125 dokonce tvrdí, že ve své kategorii nabízí nejlepší poměr hmotnosti ke zrychlení a samozřejmě i nízkou spotřebu paliva.

Nový model se tak zařadil do rodiny maloobjemových strojů se sportovním duchem, jako měl na Intermotu představený Suzuki GSX-R125. Je rovněž poháněný kapalinou chlazeným jednoválcem o obsahu 124,4 ccm, DOHC. Ačkoliv Suzuki zmínila, že je to motocykl s největším zrychlením vůči jeho hmotnosti, nikde neuvádí, jaký je jeho maximální výkon. Víme pouze, že má šestistupňovou převodovku, do nádrže se vejde 11 litrů paliva a jeho pohotovostní hmotnost je 133 kg.

1 2017 GSX S 125 Suzuki11 2017 GSX S 125 Suzuki3

Stejný je také lehký rám a podvozek u obou motocyklů, o němž výrobce říká, že je agilní a dobře se s ním manévruje v běžném provozu. Sedlo má GSX-S125 ve výšce 785 mm a to by mělo být nejníže umístěné sedlo ve své kategorii. Oproti GSX-R má řídítka usazeny o 100 mm výše a to z důvodu vzpřímenějšího posazu jezdce.

Vpředu má klasické vidle bez možnosti nastavení, vzadu je jeden centrální tlumič. Brzdný systém je tvořený jedním kotoučem o průměru 290 mm s dvoupístkovým třmenem vpředu, vzadu brzdí jednopístek kotouč o průměru 187 mm. Desetipaprsková kola jsou obutá na pneumtikách Dunlop D102, které byly vyvinuty přímo pro motocykly značky Suzuki.

1 2017 GSX S 125 Suzuki21 2017 GSX S 125 Suzuki4

Zámek zapalování je vybaven závěrkou, kterou otevřete pomocí vašeho klíče. Kromě této výbavy dostanete ještě asistent rozjíždění Suzuki Easy Start System, ABS, LED světla a LCD přístrojovou desku, na které se zobrazuje aktuálně zařazená rychlost a můžete si tu nastavit světelný indikátor, který vás bude upozorňovat, kdy máte přeřadit na vyšší stupeň. Cena ještě nebyla stanovena, ale malou stopětadvacítku si budete moci pořídit ve třech barevných provedeních: černá, modrá metalíza a kombinace červeno-černé.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama