Reklama

Moto Morini Seiemmezzo STR a SCR: šest a půl

Moto Morini představil dvojici nekapotovaných motocyklů poháněných dvouválcovým motorem. Model pojmenovali Seiemmezzo, což by se dalo volně přeložit jako „šest a půl“ a určitě odhadujete správně, jedná se o motor o zdvihovém objemu 649 ccm.

Ačkoliv se jedná o model se stejným názvem, i tak budete mít na výběr mezi nekapotovanou verzí STR nebo oblíbený scrambler SCR. Obě verze budou poháněny kapalinou chlazeným řadovým dvouválcem o zdvihovém objemu 649 ccm, který na zadní kolo posílá výkon 61 koní a točivý moment 54 newtonmetrů. Suchá váha je kolem 200 kilogramů, přesné číslo Moto Morini neuvádí, zmiňuje pouze přibližnou váhu, každopádně do nádrže se vám vejde 16 litrů paliva.

1 Moto Morini Seiemmezzo STR SCR (4)1 Moto Morini Seiemmezzo STR SCR (3)1 Moto Morini Seiemmezzo STR SCR (2)

Obě dvě verze jsou brzděny dvoupístkovým brzdičem, vpředu je přední dvojice 298 mm disků, vzadu je jeden 255 mm kotouč. Brzdný systém je vybavený ABS od Bosche. O pohodlnou jízdu se postarají přední 43mm vidle Kayaba se zdvihem 120 mm, vzadu je jeden stavitelný tlumič rovněž od firmy Kayaba se zdvihem 120 mm. Zadní tlumič je navíc propojen se zadním kolem pomocí hliníkové kyvné vidlice. Rám je ocelový.

Už na první pohled je vidět, že se tyto dvě verze liší hlavně koly. Scrambler SCR je vybaven vyplétanými koly, které mu dodávají ten správný terénní vzhled, zatímco nahatý STR má kola z lehké slitiny. Rozdíly jsou také v rozměrech, scrambler je vyšší a širší, rozvor je však pro oba modely stejný a to 1425 mm a stejná je také výška sedla a to 810 mm. Oba modely jsou obuty na pneumatikách od značky Pirelli, řada Angel, vpředu má rozměr 120/70 - 18, vzadu je 160/60 - 17.

Modely budou dostupné v tomto barevném provedení pro nekapotovanou verzi STR - bílá Starlight White, červená Fire Red a černá Smoky Anthracite. Scrambler si budeme moci zvolit buď v zelené Navy Green nebo černé Night Black.

1 Moto Morini Seiemmezzo STR SCR (1)

Zdroj: Moto MoriniLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama