Reklama

Moto Morini Rebello 1200 Giubileo

Nebylo to tak dávno, co jsme informovali o oživení tradiční italské značky Moto Morini. I tak nás ale překvapil rychlý nástup k opětovnému zahájení výroby.

Už koncem minulého roku noví majitelé Moto Morini, Sandro Capotosti a Ruggeromassimo Jannuzzelli, oznámili světu záměr výroby nového modelu pro rok 2012 a uplynulo pár měsíců a máme tady potvrzení výroby Moto Morini Rebello 1200 Giubileo.

A jak se na italský stroj sluší, nebude to jen ledajaká tuctovka. Jedná se totiž o limitovanou sérii (jen 600 motocyklů) u příležitosti 75. výročí založení firmy Moto Morini. Tím se dá osvětlit i ten přídavek v názvu „Giubileo“. Ostatně drsný název „Rebello“ není žádná novinka, už před půl stoletím Moto Morini vyráběl stroj s tímto názvem.

Srdcem nového „rebela“ je vidlicový dvouválec s objemem 1200 ccm, který má původ v předchozím modelu Corsaro. Největší výkon 130 koní při 8 500 1/min a točivý moment 122 N.m v 6 750 otáčkách slibují, že o žádné nudné projížďky v případě Rebello 1200 rozhodně nepůjde. Antihopingová spojka společně s šestistupňovou převodovkou by měla zaručit plynulý přenos hnací síly na sekundární převod a příhradový rám z ocelových trubek a plně nastavitelné odpužení zase jistotu ve vedení stroje i za ostřejších podmínek jízdy. Pro přední odpružení byla použita upside-down vidlice Marzocchi s průměrem trubek 50 milimetrů a zadní odpružení zajišťuje kvalitní centrální tlumící jednotka Öhlins. A co by to bylo za „itala“ kdyby brzdový systém nenesl značku Brembo, Moto Morini Rebello 1200 Giubileo ani v tomto směru není vyjímkou.

Technickou lahůdkou by se dal nazvat unikátní systém úpravy sedla. Dokonce má i svůj název „Electric variable saddle“. Varibilní úprava pozice zadního sedla, respektive okamžitá změna do podoby jednosedadlového stroje funguje okamžitě po zmáčknutí příslušného tlačítka. Jakmile teda povozíte svojí přítelkyni, tak se poté můžete naladit do sportovnější pozice ve stylu café racer.

Zajímavá je také firemní strategie nabídky a prodeje Rebello 1200 Giubileo. Každý den je na firemním webu Moto Morini vydraženo dvacet předkupních práv. Nejvyšší dražební cena by neměla přesáhnout 13 900 eur, což je zároveň oficiálně stanovená prodejní cena. Nejnižší vyvolávací cena je naopak nastavena na 500 eur. Pokud cena tzv. předkupního kupónu bude při ukončení dražby nižší než stanovená cena, tak se samozřejmě tato částka bude brát jako záloha před samotným zakoupením motocyklu s příslušným doplacením plné částky. Nechme se tedy překvapit zda uvidíme tento atraktivní motocykl i na našich silnicích, podle vyjádření vedení firmy je prozatím potvrzen předprodej přibližně 80 exemplářů Moto Morini Rebello 1200 Giubileo.

Moto Morini (1)Moto Morini (2)Moto Morini (3)Moto Morini (4)Moto Morini (5)Moto Morini (6)Moto Morini (7)Moto Morini (8)Moto Morini (11)Moto Morini (13)Moto Morini (14)Moto Morini (9)Moto Morini (10)Moto Morini (15)Moto Morini (12)Moto MoriniLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama