Reklama

Moto Guzzi V9 Bobber a Roamer 2021: nový motor

Nového motoru se dostaly obě custom verze modelu V9. Těšit se můžete také na komfortnější jízdu díky modernizovanému rámu a pohodlnějšímu sedlu. Unikátní design doplněný o nové barevné varianty je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Ve stoleté historii značky Moto Guzzi patří motocykly kategorie custom k těm nejvíce rozšířeným. Jsou pro ně charakteristické tři prvky, osobitý design, v němž hraje důležitou roli štíhlá stavba palivové nádrže a nízko umístěné koncovky výfuku, typický motor 90° V-twin a v neposlední řadě jízdní požitek díky dobrému podvozku. Obě verze Moto Guzzi V9, jak Bobber, tak Roamer, byly pro rok 2021 od základu modernizovány.

1 2021 Moto Guzzi V9 Bobber (3)1 2021 Moto Guzzi V9 Roamer (1)1 2021 Moto Guzzi V9 Roamer (2)

V9 Roamer je univerzální a intuitivní custom, krásný na pohled a obohacující při svezení, plný unikátních detailů a s výjimečnou povrchovou úpravou. Na druhé straně ta nejtmavší a nejtemnější duše patří modelu V9 Bobber, který charakterizují široké pneumatiky a minimalistický vzhled.

Obě verze jsou poháněny novým motorem o zdvihovém objemu 850 ccm s výkonem 65 koní a točivým momentem 73 Nm. Stejný agregát pohání i oblíbený cestovní model Moto Guzzi V85 TT. Motor společně s vylepšeným rámem, zesíleným v oblasti hlavy řízení, zvyšuje stabilitu a přesnost řízení. Pružně uchycené stupačky, které snižují vibrace a zlepšují tak jízdní komfort, jsou rovněž nové. K systému ABS přibyla ve standardní výbavě nastavitelná kontrola trakce MGCT (kterou lze manuálně vypnout). Oba modely jsou k dispozici také ve verzi s redukovaným výkonem, vhodné pro držitele řidičského oprávnění skupiny A2

1 2021 Moto Guzzi V9 Bobber (2)1 2021 Moto Guzzi V9 Bobber (4)1 2021 Moto Guzzi V9 Bobber (1)

V9 Bobber má nové sedlo s minimalistickým designem, hliníkové boční panely a krátký přední blatník. Do výbavy obdržel také nový digitální přístrojový panel a je vybaven kompletním LED osvětlením, včetně zcela nového předního světlometu s denim svícením ve tvaru orla z Mandella. Nabízí se ve dvou barevných variantách s kompletně matným povrchem. Barevné provedení Nero Essenziale zvýrazňuje tmavý a temný charakter modelu V9 Bobber, částečně díky chybějícímu frézování na žebrech válců (na rozdíl od modelu V9 Roamer), které jsou tím pádem celé černé.

Moto Guzzi V9 Roamer je v nabídce v unikátním barevném provedení Grigio Lunare, u kterého dominují zářivé barvy na blatnících, palivové nádrži a bočních panelech, a podtrhují eleganci tohoto modelu.

1 2021 Moto Guzzi V9 Roamer (3)1 2021 Moto Guzzi V9 Roamer (4)

Stejně jako v minulosti je v nabídce široká škála originálního příslušenství, které podtrhuje typické charaktery obou modelů, včetně multimediální platformy Moto Guzzi MIA, umožňující spárovat motocykl se smartphonem.

Zdroj: Piaggio GroupLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama