Husqvarna 401 Vitpilen: Bílý šíp
- Publikovno: 2.2.2015
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Švédská firma představila na podzim dva zajímavé koncepty. Jedním z nich je jednoválcový Vitpilen, což v překladu znamená Bílý šíp.
Druhým z nich je Svartpilen, neboli Černý šíp. Oba motocykly měly zůstat konceptem, ovšem po představení konkurenčního italského Ducati Scrambler se vedení firmy rozhodlo, že dají oba dva motocykly do výroby a tak bychom se s nimi mohli setkat v průběhu roku 2017.
Při výrobě Vitpilenu využijí, v rámci jednoho koncernu, motor z KTM 390 Duke. V ocelovém rámu tak bude usazen jednoválec o zdvihovém objemu 373 ccm, který bude hnán 43mi koňnmi. Hmotnost tohoto stroje by měla být 135 kilogramů. Jednoduchý sportovní vzhled je doplněn dominantním moderním světlometem využívající technologii LED.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 2.2.2015
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- včera - Nováček na superbiku Mattia Rato (20) byl ohromen
- včera - Věci se vyvinuly úplně jinak: Bláznivá sezóna MotoGP 2025
- 5.12. - KTM: První test 850cc v Jerezu
- 5.12. - Alberto Surra nemohl říct ne mistrovství světa superbiků
- 5.12. - Honda WN7: silniční elektromotocykl
- 4.12. - Coleman: Trh s jezdci MotoGP se brzy rozjede
Další z rubriky
- 5.12. - Honda WN7: silniční elektromotocykl
- 3.12. - Kawasaki KLE500: cestovní enduro
- 1.12. - Yamaha Nmax 155 Tech MAX: s elektronicky řízeným variátorem
- 28.11. - CFMOTO 1000MT-X: pro odvážné dobrodruhy
- 26.11. - Indian Sport Scout Sixty 2026: vstupenka do světa cruiserů
- 24.11. - Triumph Trident 800 2026: tříválcové potěšení











