Reklama

F.B Mondial HPS 125i: Limited Ubbiali

Klasický design v moderním kabátě, to jsou motocykly značky F.B Mondial. Model HPS 125i přichází s limitovanou edicí Limited Ubbiali věnovanou k 70. výročí prvního vítězství Carla Ubbialiho přezdívaného „Liška“ na mistrovství světa v sedle motocyklu Mondial.

Italská značka F.B Mondial přišla v roce 2018 s limitovanou edicí modelu HPS 125i pod názvem „edizione limitata“. Nyní, po 3 letech se objevuje další pokračování této série se jménem Limited Ubbiali. Design motocyklu F.B Mondial HPS 125i kombinuje historický ráz s moderním čtyřtaktním, kapalinou chlazeným motorem se vstřikováním. Dvojice nastavitelných zadních tlumičů a přední Upside-Down vidlice zdůrazňují kontrast mezi klasickými motocykly a nejnovějšími technologiemi.

1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (1)1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (2)1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (4)

Rozhodnutí věnovat limitovanou edici Carlo Ubbialimu pramení z neobvyklé náklonnosti k tomuto legendárnímu italskému jezdci, který vyhrál svůj první titul mistra světa v roce 1951 právě na Mondialu. Carlo Ubbiali nebyl hrdinou jen na Mondialu, ale obecnou legendou 50tých let. Díky jeho příslovečné mazanosti mu přezdívali „liška“ a byl to archetyp závodníka této doby: gentleman v depu, bojovník na trati. Vyhrál téměř vše, co se dalo, 9 titulů mistra světa (šest ve 125kách a tři ve 250kách), ale také 8 titulů mistra Itálie, což velmi rád zdůrazňoval. Jen jeho famózní krajan Giacomo Agostini a španěl Angel Nieto vyhráli víc titulů mistra světa než on. Legendární Mike Hailwood a Valentino Rossi pouze dorovnali jeho skóre. Od roku 1950 do 1960 se vždy umístil mezi prvními třemi v celkovém pořadí mistrovství světa.

Ubbiali se světem závodění rozloučil ve třiceti letech coby kralující šampión. Dalších šedesát let si užíval pozice neporaženého mistra. A nyní ho F.B Mondial připomíná jako jednoho z největších pilotů historie, který byl na svém Mondialu vždy nejrychlejší.

1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (5)1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (6)1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (8)

Limitovaná edice Ubbiali přijde na trh na podzim tohoto roku a výrobce omezil tuto edici na 500 kusů pro celou Evropu a díky tomu se jedná o opravdu velmi exkluzívní jednorázovou záležitost. Ve vyšší ceně zákazníci dostanou plaketu se sériovým číslem daného kusu, systém ABS a digitální přístrojovku. Na první pohled zaujme výrazné lakování, jiná pozice řídítek a potah sedla s výšivkou. Jiná jsou i kola a pneumatiky – kombinace 17 a 18 placů obutá do ryze silničních pneumatik na rozdíl od základního provedení. A samozřejmě číslo 9 na bocích, číslo které nosil Carlo Ubbiali.

Kus s výrobním číslem 1 se speciální plaketou bude předán rodině a bude vystaven v rodinném muzeu, které právě prochází rekonstrukcí. Cena tohoto provedení je 107.990,- Kč.

1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (3)1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (7)1 FB Mondial HPS 125i Limited Ubbiali (9)

Zdroj: MSALogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama