Reklama

Deset nejlepších přestaveb Honda CBR650R

Na festivalu Wheels & Waves ve francouzském městě Biarritz se mělo představit deset nejlepších přestaveb modelu CB650R od evropských dealerů. Festivala byl sice zrušen, ale Honda nechtěla své fanoušky připravit o tyto skvosty. Navíc můžete hlasovat o nejpovedenější stavbu a také si bezplatně stáhnout tapetu s vybraným strojem.

Na letošní léto společnost Honda Motor Europe plánovala představení deseti nejlepších custom přestaveb modelu CB650R od evropských dealerů z Francie, Španělska a Portugalska, a to v rámci festivalu Wheels & Waves, který se měl ve francouzském městě Biarritz konat od 30. června do 4. července.

Ačkoliv byl festival zrušen, společnost Honda se i přesto chtěla s evropskými motocyklovými fanoušky podělit o skvělé úpravy a nápady kreativních členů své evropské dealerské sítě, a proto se rozhodla nabídnout návštěvníkům stránek Honda Customs možnost hlasovat pro své oblíbence. Poté, co uživatelé vyberou svého vítěze, budou si moci stáhnout tapetu se zvoleným strojem pro svůj počítač nebo mobilní telefon, a zároveň se o svou volbu podělit s přáteli na sociálních sítích. „Cena“ pro vítězného dealera? Nic víc než pocta, že právě jeho výtvor byl vybrán za nejlepší custom verzi modelu CB650R v Evropě!

CB650R AKIRA

Tvůrce: Hakuba Motor, Santander, Španělsko.

„Pokud bychom měli vybrat jedno slovo, které náš koncept definuje, bylo by to slovo kaizen.“

1 Honda_CB650R_AKIRA_by_Hakuba_Motor_Spain (1)1 Honda_CB650R_AKIRA_by_Hakuba_Motor_Spain (2)1 Honda_CB650R_AKIRA_by_Hakuba_Motor_Spain (3)

V souladu s japonským slovem Kaizen (které znamená „zlepšovat“) elegantní CB650R společnosti Hakuba Motor odráží nikdy nekončící snahu o zlepšení bez ohledu na jejich velikost. Klasický jednomístný stroj má sedlo vyrobené z uhlíkových vláken, jež je potaženo červenou nubukovou kůží, která ladí s jemnými „přímými liniemi“ stříbrného a červeného laku. Přímo na stroji jsou našroubována původní řídítka pro CBR650R a elektronika byla přemístěna do samostatné schránky pod sedlem. Minimalistické rysy doplňuje titanový výfuk Arrow.

CB650R CAFÉ RACER

Tvůrce: Blanmoto Honda, Girona, Španělsko.

„Oslava našich snů o úpravách motocyklů a hold naší firmě založené v roce 1928.“

1 Honda_CB650R_CAF_RACER_by_Blanmoto_Honda_Spain (1)1 Honda_CB650R_CAF_RACER_by_Blanmoto_Honda_Spain (2)1 Honda_CB650R_CAF_RACER_by_Blanmoto_Honda_Spain (3)

Společnost Blanmoto se u svého CB650R vydala cestou, na které se steam punk potkává s filozofií café racerů. A přestože vzhled stroje byl kompletně přepracován, mnohé použité díly pocházejí od „mainstreamových“ dodavatelů, jako jsou Puig, PSR, Givi a Rizoma. Stroj však přirozeně staví zejména na zakázkových prvcích: sedlo bylo upraveno a přečalouněno (spolu s čalouněnými bočními kryty) a na bocích se vyjímají nové boční prvky vyrobené z 1,5mm hliníkového plechu. Krátká černá koncovka výfuku Arrow podtrhuje jednoduchost celého stroje

CB650R FENIX

Tvůrce: Mototrofa Honda, Trofa, Portugalsko.

„Název byl jasný od prvního okamžiku, neboť v roce 2019 celou naši dílnu zničil požár…“

1 Honda_CB650R_FENIX_by_Mototrofa_Portugal (1)1 Honda_CB650R_FENIX_by_Mototrofa_Portugal (2)1 Honda_CB650R_FENIX_by_Mototrofa_Portugal (3)

Jakožto symbol obnovy má CB650R Fenix pro celý tým firmy Mototrofa zvláštní význam, neboť její dealerství znovu povstalo z popela po ničivém požáru. A ačkoli stroj vypadá velmi moderně, našla u něj uplatnění inspirace staršími modely značky Honda. Jednostranné kyvné rameno a zadní kolo pocházejí z modelu VFR750F, přední kolo pak pochází z modelu CBR900RR FireBlade. Seznam zakázkových dílů zahrnuje sedlo a kryt sedla spolujezdce, či barevné schéma ‘93’ (od Nexx Helmets), jež vzdává poctu úžasnému Marcu Marquezovi a zároveň odkazuje na rok, kdy byla firma Mototrofa založena.

CB65R FOUR

Tvůrce: Sagaz Honda, Toulouse, Francie.

„Legenda „Zlaté mísy“ se setkává se stylem Neo Sports Café…“

2 Honda CB65R2 Honda CB65R1

Účast značky Honda na 24hodinových vytrvalostních závodech je skutečnou legendou a tato speciální verze CB650R vznikla na oslavu roku 1976 a stroje Honda RCB1000, se kterým závodili Jean-Claude Chemarin a Roger Ruiz. Barevné schéma v kombinaci červené, bílé a modré barvy a loga Honda – detailně vyvedená firmou A Brax Custom painting – ihned vyvolají vzpomínku na 70. léta. Totéž platí i pro speciální bikini kapotáž. Charakter závodního stroje dotváří sportovní doplňky zahrnující kryty motoru a kryt zadního sedla, zatímco střední část stroje je elegantně zakončena sedlem evokujícím stroje typu Bagster.

CB650R WHITE EDITION

Tvůrce: 3C Motos, Anglet, Francie.

„Jsme rodina. Jako nový přírůstek k půvabnému CB1000R Black Edition zde máme jeho menší sestru – CB650R White Edition!“

1 Honda_CB650R_WHITE_EDITION_by_3C_Motos_France (1)1 Honda_CB650R_WHITE_EDITION_by_3C_Motos_France (2)1 Honda_CB650R_WHITE_EDITION_by_3C_Motos_France (3)

Model CB650R White Edition firma 3C Motos z francouzského města Biarritz vytvořila jako kontrast k jejich unikátnímu CB1000R Black Edition z roku 2019. Z laku tohoto stroje, který je vyveden v matné bílé a v různých úrovních lesklé bílé, vyzařuje textura a hloubka, která dává vyniknout svalnatým proporcím černého motoru a kol. Na řídítkách se elegantně vyjímá nádržka přední brzdy z CB1000R a subtilní – byť agresivní – celek dotvářejí pneumatiky Dunlop Sportsmart TT.

CB650R BMX

Tvůrce: Werther, Nice, Francie.

„Zábavný a stylový, stejně jako jezdit po zadním na BMX kole.“

1 Honda_CB650R_BMX_by_Werther_France (1)1 Honda_CB650R_BMX_by_Werther_France (2)1 Honda_CB650R_BMX_by_Werther_France (3)

Na stroji od firmy Werther je na první pohled patrná velká inspirace BMX akrobatickými koly. Zrak ihned ulpí na lesklém černém laku, na černé vidlici, i na zlatém laku motoru a kol. A nelze pominout ani pneumatiky s bílými bočnicemi. S ohledem na své určení má stroj zkrácený koncový převod (a pochopitelně také černo-zlatý řetěz), jenž je zárukou bleskové akcelerace. K vyššímu výkonu motoru přispívá také kompletní výfukový systém od firmy Akrapovič. Z detailů vyniknou zejména sedlo NMB Design, nastavitelné páčky a rukojeti, zlaté koncovky řídítek od firmy Puig, či černé stupačky. Celek dotváří zatmavené přední a zadní světlo a ukazatele směru.

CB650R KarbOne EDITION

Tvůrce: AZ Moto, Rouen, Francie.

„Pocta odkazu známého a legendárního modelu Honda CB750 FOUR K0.

1 Honda_CB650R_KarbOne_EDITION_by_AZ_Moto_France (1)1 Honda_CB650R_KarbOne_EDITION_by_AZ_Moto_France (2)1 Honda_CB650R_KarbOne_EDITION_by_AZ_Moto_France (3)

Čtyřválcový motocykl CB750 ‘K0’, který stál u zrodu moderní éry motocyklů, ohromil v roce 1969 celý svět. A CB650R KarbOne od firmy AZ Motos se svým zlatým metalickým lakem se uctivě sklání před svým slavným předchůdcem. Za vznikem zakázkových dílů z uhlíkových vláken, jako je například zadní sedlo či rámeček předního světlometu, stojí firma SEB Auto Shop; úžasné černé ráfky (s chromovanými paprsky) pocházejí od firmy Evo-X Racing a jsou obuty do pneumatik Dunlop Mutant. Motor, řídítka, zadní tlumič a kryt vačkových hřídelů jsou lakovány černým epoxidovým lakem Topema, zatímco všechny doplňky jsou běžně dostupné u výrobců jako Puig a Chaft.

CB650R FLAT TRACKER

Tvůrce: ADN Motos, Cognac, Francie.

„Zde představujeme náš malý klenot inspirovaný tradicemi ploché dráhy a strojů supermotard.“

1 Honda_CB650R_FLAT_TRACKER_by_ADN_Motors_France (1)1 Honda_CB650R_FLAT_TRACKER_by_ADN_Motors_France (2)1 Honda_CB650R_FLAT_TRACKER_by_ADN_Motors_France (3)

V žilách CB650R od firmy ADN Motos proudí krev plochodrážních strojů, na což jsou autoři patřičně pyšní. Mezi výrazné prvky patří oddělený držák registrační značky s integrovaným brzdovým světlem a ukazateli směru, ráfky Kineo s černými a červenými paprsky, či kryty rukojetí od firmy Acerbis. Evokativní příď a zadní sedlo byly vyrobeny na zakázku, zatímco žlutě tónovaný přední světlomet působí klasickým dojmem. Kompletní výfukový systém Arrow se dvěma tlumiči vytváří uspokojivý zvuk a bílé pneumatiky Dunlop Mutant svým vzhledem připomínají ořezané slicky.

CB650R FOUR Limited Edition

Tvůrce: Espace Motos, Angers, Francie.

„Neo Sports Café vyjížďka s legendárním CB750 Four“

1 Honda_CB650R_FOUR_FLAT_TRACKER_by_Espace_Moto_France (1)1 Honda_CB650R_FOUR_FLAT_TRACKER_by_Espace_Moto_France (2)1 Honda_CB650R_FOUR_FLAT_TRACKER_by_Espace_Moto_France (3)

V podání firmy Espace Motos legendární model CB750 Four ožívá v duchu rodiny Neo Sports Café, které vévodí model CB1000R následovaný velmi oblíbeným CB650R. Na důkaz úcty k legendě upravený stroj získal vyvýšené a ploché hnědé kožené sedlo a pro jeho lak byla zvolena zelená barva se zlatými prvky plus logo Honda z 80. let. Lak zasahuje až na rámeček kolem světlometu, přední blatník, zadní boční kryty a pružinu. Přestavbu završují historická zrcátka na tyčkách, černé stupačky a pneumatiky typické pro stroje scrambler.

CB650R HEDICION

Tvůrce: Motor Sport, Madrid, Španělsko.

„Náš CB650R Motorsport představuje univerzálního ducha značky Honda, neboť prolamuje bariéru, která odděluje automobily od motocyklů…“

2 Honda CBR650R Hedicion1 Honda_CB650R_HEDICION_by_Motor_Sport_Spain

Pro svůj hold sportovní historii značky Honda společnost Motor Sport využila závodní vůz Brabham Honda BT18 z roku 1966. Unikátní jemný zelenožlutý nátěr jejich stroje je doplněn černými řídítky, stupačkami, přední vidlicí a ráfky kol. A podobně jako u automobilu je středem pozornosti jeho řadový čtyřválcový motor, jehož kryty vačkového hřídele jsou zvýrazněny žlutou barvou. Titanový výfuk Akrapovič snižuje hmotnost a zvyšuje výkon, zatímco přední kapotáž a krytka sedla jsou vyrobeny z uhlíkových vláken.

Už máte vybráno? Tak dejte hlas svému favoritovi na stránkách Honda Customs.

1 Honda prestavby CBR650R soutez (1)1 Honda prestavby CBR650R soutez (2)1 Honda prestavby CBR650R soutez (3)

Zdroj: Honda Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama