Reklama

BMW R 12 nineT: svalnatý roadster

Přesně po deseti letech od přestavení roadsteru R nineT přichází mnichovský výrobce s jeho nástupcem, R 12 nineT, poháněný kapalinou chlazeným dvouválcovým motorem typu boxer.

Mezi customery je model R Nine T velmi oblíbený. Díky jeho syrovosti poskytuje velký prostor pro neomezené úpravy a individualizaci. Poprvé byl představen v roce 2013 a to při příležitosti oslav 90. výročí značky BMW. Ke sto letům si nadělili nový model, svalnatý roadster R 12 nineT.

1 BMW R 12 nineT (1)1 BMW R 12 nineT (5)1 BMW R 12 nineT (3)

Motocykl bude poháněný plochým dvouválcovým motorem boxer, jako tomu bylo před sto lety u jejich prvního modelu R 32. Agregát se pyšnil notnou dávkou akcelerace, výkonu a díky svému charakteristickému zvuku, byl na ulici snadno rozpoznatelný. Rovněž nový model bude poháněný vzduchem a olejem chlazeným motorem o zdvihovém objemu 1200 ccm s přepracovaným airboxem a výfukovým systémem. Číslo 12 v názvu modelu označuje objem motoru, stejně, jako je tomu například u cruiseru BMW R 18.

Nový model R 12 nineT je oproti předchůdci ještě více „nahatější“, ponecháno mu bylo jen to podstatné a svým vzhledem připomíná klasické motocykly, s bočními kryty v oblasti rámového trojúhelníku a s dominantní linií nádrž-sedlo-zadní část ve stylu legendárního stroje ze sedmdesátých let R 90 S. Palivová nádrž má ve spodní části typické prohnutí, díky kterému ji budete moci pevněji sevřít koleny.

1 BMW R 12 nineT (7)1 BMW R 12 nineT (8)1 BMW R 12 nineT (11)

Zvláštní pozornost věnovali detailům jako je přední blatník, LED světlomet s černým vnitřním rámečkem, LED zadní světlomet integrovaný do zadní částí sedla a dvojice kulatých přístrojů v retro stylu. Motor je usazen v jednodílném trubkovém rámu, ke kterému je přišroubovaný podsedlový rám. Podvozek je tvořen přední USD vidlicí a vzadu je zavěšení Paralever. O zastavení se vám postarají radiálně uložené čtyřpístkové jednodílné třmeny, doplněné o ocelové opletené brzdové vedení. Více informací zatím BMW nezveřejnilo, oficiální představení by mělo být ve druhé polovině letošního roku.

1 BMW R 12 nineT (2)1 BMW R 12 nineT (4)1 BMW R 12 nineT (6)1 BMW R 12 nineT (9)1 BMW R 12 nineT (10)1 BMW R 12 nineT (12)1 BMW R 12 nineT (13)

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama