Reklama

Dunlop MX5: specialita do terénu

Motokrosové legendy spojí v roce 2011 své síly se společností Dunlop při obnoveném útoku na dva nejvýznamnější světové tituly. Tovární týmy Honda, Yamaha a KTM si vybraly pneumatiky Dunlop Geomax, které tak budou soutěžit na nejvyšší úrovni ve třídách MX1 a MX2.

Zkušenosti značky Dunlop s extrémním světem motokrosu sahají až k samotným začátkům tohoto sportu. V silně konkurenčním prostředí terénní pneumatiky Dunlop se zvláštní konstrukcí stále posouvají výkonnostní hranice jezdců. Společně s filozofií firmy Dunlop charakterizovanou jako „race-to-road“ (nebo v tomto případě spíš „off-road“), poskytuje moderní vývojová laboratoř konstruktérům důležité poznatky. Ty se dále uplatňují přímo při výrobě daného sortimentu pneumatik a předávají se tak rovnou zákazníkům.

Tímto způsobem byla zkonstruována nejnovější pneumatika typu Geomax MX51, která je založena na velmi úspěšné závodní pneumatice D756, již americký časopis Motocross Action (MXA) označil za „nejlepší motokrosovou pneumatiku“. Model MX51 má několik pokročilých patentovaných technických prvků, mezi nimiž nechybí revoluční dezén Geomax Reinforced Pattern. Pneumatika má lepší vlastnosti ve všech směrech - trakce, boční vodicí síly, absorpce nárazů i delší životnosti - to vše platí za nejrůznějších jízdních podmínek.

Motokrosový šampionát se pořádá na více než 15 okruzích, včetně závodů v Brazílii a USA, a rovněž po celé Evropě. Dunlop podporuje týmy ve dvou nejvyšších třídách: MX1 (450 čtyřtakty, 250 dvoutakty) a MX2 (250 čtyřtakty/125cc dvoutakty). Ve třídě MX1 spolupracuje Dunlop se dvěma jezdci světového motokrosového týmu Honda, Pneumatiky Dunlop rovněž používá i oficiální podpůrný tým LS Honda Racing, který také soutěží v kategorii MX1. Firma Dunlop dodává pneumatiky rovněž konkurenční tovární značce Yamaha, a to zkušenému holandskému týmu Yamaha Van Beers, v němž jsou dva jezdci v kategorii MX1 a jeden v kategorii MX2. Partnerem značky Dunlop v obou třídách je i rakouský výrobce KTM s týmem Nestaan JM Racing.

Dunlop_20111Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama