Reklama

CFMOTO 700CL-X ADV: malý scrambler

CFMOTO potvrdilo produkční verzi třetího modelu postaveného na základech 700 CL-X. Po předchozích verzích Heritage a Sport, tak přichází třetí s označením ADV. Stále si drží retro styl, ale tentokrát je laděný do designu scramblerů.

Obě verze, jak 700CL-X Heritage, tak Sport, již prošli našima testovacíma rukama, a tak klidně můžeme říct, že už se těšíme i na tuto třetí verzi. Společný motor, ale jiný design, jiný styl jízdy a jiná skupina zákazníků. Dobrodružnější verze byla poprvé představena na výstavě EICMA v roce 2019 jako prototyp, který od té doby ušel docela slušný kus cesty.

CFMOTO 700CL-X ADV

Nejedná se o klasické cestovní endurko, jako je třeba 800MT, je to spíš taková jeho „soft“ verze a víc se to blíží k modelům označovaným jako „scrambler“. Má větší přední 19palcové kolo, drátěný výplet a je obuté na endurových pneumatikách. Design modelu je v podstatě stejný jako u obou starších sourozenců, všude hraje prim písmeno X, které jasně dává najevo, že je to stroj připravená na další úpravy.

Model ADV však bude rovnou dodáván s bočními držáky pro kufry a také bude mít navíc režim jízdy off-road, pro případ, že se přece jenom budete chtít pustit do dobrodružnějších cest mimo asfalt. Jeho srdcem bude kapalinou chlazený řadový dvouválec o zdvihovém objemu 693 ccm. Největší výkon 52 kW (71 k) je dosažitelný při 8 750 ot/min, největší točivý moment 68 Nm při 6 500 ot/min. Do prodeje by se měl dostat v brzké době, předpokládáme, že by to mohlo být ještě letos na podzim.

Zdroj: CFMOTOLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama