Reklama

Aprilia Dorsoduro Factory 750: konkurence pro Hypemotard

Přinášíme konečně pořádné snímky nového stroje Dorsoduro Factory, kterou má na svědomí italská Aprilia. S konkurencí od Ducati to ale bude mít těžké.

Když byla nová Aprilia Dorsoduro Factory loni v listopadu poprvé představena na motosalonu EICMA, všechny dostupné informace tvořili pouze čtyři studiové fotografie. Díky novým snímkům a jízdnímu promo videu tak konečně můžeme vidět novinku, jejíž jméno znamená v překladu tvrdý hřbet, v pohybu.

Co se týče samotného stroje, změny oproti představené verzi jsou spíše mírné. Díly kapotáže jsou nyní z uhlíku, plně nastavitelnou vidlici dodala firma Sachs, stroj také dostal odnímatelnou přídavnou nádrž paliva a čtyřpístkové radiální brzdy Brembo. Jinými slovy je vidět velká snaha výrobce stoj maximálně odlehčit. Bohužel při současné hmotnosti 185 kilogramů je Aprilia Dorsoduro stále poměrně těžká, když uvážíme, že konkurenční stroj Ducati Hypermotard 1100 Evo disponuje suchou hmotností 172 kilogramů. A s výkonem na tom není o moc lépe, protože při parametrech 92 koní a 60 N.m točivého momentu ztrácí Dorsoduro na Ducati tři koně a 15 N.m točivého momentu. Na její obranu však musíme uvést, že jí pohání motor o objemu jen 750 ccm. A cena? 249 900 korun.

dorsoduro_factory_750_02dorsoduro_factory_750_04dorsoduro_factory_750_06dorsoduro_factory_750_05dorsoduro_factory_750_01Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama