Reklama

Bugatti 9.0: elektrická koloběžka

Kdo z vás by nechtěl mít doma v garáži své vlastní Bugatti? Zdá se, že sen není zas tak nesplnitelný, tedy pokud se smíříte s tím, že bude mít jen dvě kola a bude poháněný elektrickým nebo vaším vlastním pohonem. Francouzská automobilka po vzoru ostatních firem zařadila do své nabídky elektrickou koloběžku a může ji mít kdokoliv z vás.

Představovat firmu Bugatti snad ani nemá smysl, francouzská firma, pojmenovaná po jeho zakladateli, italském automobilovém konstruktérovi Ettore Bugattim, byla založena již v roce 1909. S touto značkou bude navždy spojena i naše nejslavnější závodnice Eliška Junková. Mezi nejznámější modely jednoznačně patří Veyron, jedno z nejdražších a nejrychlejších sériově vyráběných vozů nebo neméně atraktivní Chiron.

1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (8)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (10)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (9)

Elektrokoloběžku vyrabí Bugatti ve spolupráci s firmou Bytech. Na jedno nabití dokáže ujet až 35 kilometrů, snadno se složí a uschová do zavazadlového prostoru, je tedy kdykoliv po ruce a jeho majiteli zajistí stylový přejezd plnými uličkami města a dokonce si poradí i s prudkými svahy až do sklonu 15°. Koloběžka je vyrobena z lehké slitiny hořčíku, váží necelých 16 kilogramů a má duální brzdový systém, včetně ABS.

Koloběžka je vybaveny LED světlometem, směrovkami zabudovanými do rukojetí a zadním projekčním světlem, které na silnici promítá logo Bugatti. Pro větší bezpečí má dokonce zabudovaná postranní světla na bocích. Na malém digitálním displeji se zobrazují informace o vaší jízdě, jako je výdrž baterie a rychlost. Je poháněna 700 W elektromotorem a dokáže jet maximální rychlostí až 30 km/h. Na výběr máte mezi třemi jízdními režimy, Eco, Normal a Sport. Dobití 36 V baterii na 100% trvá přibližně čtyři hodiny. Nosnost koloběžky je až 110 kilogramů.

1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (7)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (5)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (3)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (4)

Poněkud netradičně jej značka Bugatti nabízí prostřednictvím internetového obchodu a autorizovaného distributora firmy DFDeals po celém světě. Na výběr máte ze třech barev, modrá Agile Blue, černá Black a stříbrná Silver. Elektrokoloběžka Bugatti 9.0 vás vyjde na 1200 am. dolarů, což je přibližně 30 tisíc korun. Není to sice levné, ale to přece automobily Bugatti také nejsou.

1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (1)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (6)1 Bugatti 9.0 elektricka kolobezka (2)

Zdroj: BugattiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama