Reklama

Brixton Layback: koncept plážového skútru

Rakouský Brixton se nechal inspirovat surfaři a navrhl koncept plážového skútru poháněného elektromotoru. Dojezd na plně nabité baterie by měl být až 100 km a pohodlně na něm odvezete skateboard nebo klidně i surfovací prkno, pokud byste jezdili v přímořském letovisku.

Ostatně tak jako je pohodový život surfařů u moře, pohodový má být i skútr, jednoduchý na řízení, obsluhu a zábavný během jízdy. Posaz za řídítky má být v podobné pozici, jako při stoji na surfovacím prkně, tedy zakláníte se mírně dozadu.

1 Brixton Layback koncept (3)1 Brixton Layback koncept (2)

Držák na surfovací prkno už mají na modelu Brixton BX 125 SK8, takže princip jak jej k motocyklu připevnit vyřešený už mají a samotný Layback je konstrukčně také velmi jednoduchý. Uprostřed trubkového rámu je v nejnižším místě usazená dvojice vyjímatelných baterií, jejichž kapacita by měla stačit na dojezd až 100 kilometrů.

Podvozek tvoří přední obrácená vidlice, zadní tlumič a komfortní jízdu ještě dolaďují dvacetipalcové fatbike pneumatiky, které jsou pro jízdu v písku jako stvořené. Elektromotor je umístěn v zadním kole. Možná si říkáte, že to není nic světoborného, ale tady jde primárně o pohodu a to se myslím Brixtonu povedlo, co myslíte?

1 Brixton Layback koncept (4)1 Brixton Layback koncept (1)

Zdroj: Brixton MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama