Reklama

Aprilia ELECTRICa: projekt zábavného elektromotocyklu

Projekt ELECTRICa představuje vizi značky Aprilia na téma mobilita pro nejmladší jezdce blízké budoucnosti. Italská Aprilia je známá svými experimentálními projekty, rádi se podílejí na jejich tvorbě a vývoji. ELECTRICa chce novým generacím zaručit zábavu při jízdě na motocyklu v jakémkoli prostředí a bez jakýchkoli omezení.

Přesně tak, jako při představení platformy 660, která naplnila požadavky nejmladší generace motocyklových jezdců řadou výkonných, lehkých, zábavných a zároveň snadno dostupných motocyklů, je ELECTRICa originálním a zcela novým projektem věnované nastupující generaci. Využívají veškeré know-how mateřské skupiny Piaggio, která pracuje na elektrickém pohonu již od roku 1975 a během té doby představila celou řadu vozidel, jako je například MP3 Hybrid, první hybridní skútr na světě.

1 Aprilia ELECTRICa project (1)1 Aprilia ELECTRICa project (3)

Obrovské možnosti, které přináší digitalizace a sociální sítě, vedou k všeobecným změnám životních návyků. Vzhledem k tomu, že stále větší množství aktivit lze provozovat na dálku, mění se i potřeby dojíždění. Neomezený pohyb ale zůstane nutností, zejména mezi nejmladšími lidmi. Vzrušující zážitek z jízdy, který může poskytnout pouze motocykl, nelze virtuálně ničím nahradit ani reprodukovat. Projekt ELECTRICa je koncept lehkého motocyklu s nulovými emisemi pro zábavnou a uspokojující jízdu, která poskytne svobodu a potěšení z jízdy.

1 Aprilia ELECTRICa project (2)1 Aprilia ELECTRICa project (4)

Vzhled je nezaměnitelný zejména zepředu, kde vyniká moderní pojetí trojitého světlometu, typického pro všechny Aprilie. Motocykl má výrazné sportovní linie. Snadnou ovladatelnost zaručují kompaktní rozměry a malá výška sedla, ale také nízká hmotnost a ovládací prvky obou brzd na řídítkách, které usnadňují přechod ze skútrů. Elektromotor je umístěn ve střední části a pohání řetězový sekundární převod. Bezklíčový systém, LCD přístrojový panel a ráfky generující zvuk tu zastupují technologie zaměřené na praktičnost i aktivní bezpečnost.

Zdroj: ApriliaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama