Reklama

Honda Pioneer 520 UTV 2021: praktický i zábavný

Primárně je Honda Pioneer 520 určena pro práci. Ať už jste farmářem, majitelem horského hotelu, nebo vlastníte vzrostlý les, tahle čtyřkolka pro vás bude praktickým pomocníkem téměř za všech okolností. To však neznamená, že je jenom na práci. Když budete mít hotovo, můžete s ní klidně vyrazit i za zábavou.

Novinka je nástupcem UTV Pioneer 500 kterou Honda představila v roce 2015. Postupně si získávala své zákazníky díky jejím všestranným vlastnostem, spolehlivosti a odolnosti. Obstála při práci nejen na polích a loukách, ale i v těžkém terénu, který pro ni představoval les a těžba v něm. Po celou dobu sbíral výrobce zpětnou vazbu od svých zákazníků a zahrnoval ji do vývoje nového modelu.

1 Honda Pioneer 520 UTV (10)1 Honda Pioneer 520 UTV (6)1 Honda Pioneer 520 UTV (1)

Oproti tradičním UTV je Honda drobnější a štíhlejší, se svojí šířkou 1270 mm se blíží spíše ke čtyřkolkám, ale přesto se do ní v pohodě vejde dvojice jezdců, aniž by se cítili nějak stísněně. Díky těmto štíhlým proporcím se snadněji proplétá nejen mezi stromy v lese, ale také třeba úzkými branami na farmách, kam se právě většina UTV nedostane.

Pionner 520 je poháněný motorem o zdvihovém objemu 518 ccm, který pohání buď dvě kola nebo všechny čtyři. Pohon 4W snadno aktivujete pomocí tlačítka na palubové desce. Výkon se na kola přenáší pomocí pětistupňové převodovky. Sami si rozhodujete, jestli bude převodovka řadit v automatickém režimu nebo v manuálním pomocí pádel pod volantem. Točivý moment zabírá už od nízkých otáček a má lineární nástup po celém svém rozsahu. I když jedete ve dvou, bez potíží UTV utáhne vozík s nákladem až do maximální hmotnosti 658 kilogramů.

1 Honda Pioneer 520 UTV (7)1 Honda Pioneer 520 UTV (5)1 Honda Pioneer 520 UTV (8)

Součástí UTV je korba, která je sklopná a sklápí se pomocí plynového pístu. Je dostatečně velká, aby vám uvezla náklad, který potřebujete odvézt, ať už jsou to klády z lesa nebo balík slámy, bedny apod. Pomocí příček se dá snadno rozdělit na třetiny nebo jen zmenšit, pokud povezete pár věcí a nechcete, aby vám „lítali“ z jedné strany na druhou. Pět D-kroužků vám zase pomůže k uchycení nákladu, abyste jej po cestě nepoztráceli. Její rozměry jsou 740 mm na délku, 980 mm na šířku a 250 mm na výšku. Zadní dveře u korby jsou výklopné a dají se prakticky sklopit do jedné roviny s podlahou korby. Nosnost je 204 kilogramů.

Díky svým malým proporcím je Pioneer 520 obratný a disponuje velmi malým poloměrem otáčení. Jeho podvozek je navržený tak, aby bylo UTV lehce ovladatelné i při velmi malé rychlosti a zohlednili také skutečnost, že jej může řídit jezdec s minimem zkušeností. Díky podvozku s dvojitými příčnými rameny a světlé výšce 216 mm zvládne UTV jízdu v jakémkoliv terénu a na jakémkoliv povrchu. Přední tlumiče nejsou stavitelné a pracují se zdvihem 147 mm, zadní mají zdvih 150 mm a lze u nich nastavit předpětí. Tlumiče jsou naladěny do měkčího, komfortního režimu, ke kterému určitě přispějí i dvanáctipalcová kola obutá na terénních pneumatikách.

O bezpečné zastavení se vám postarají dvoupístkové třmeny brzdící dva 200 mm kotouče vpředu, vzadu je jednopístek brzdící jeden 170 mm kotouč. S bezpečím je myšleno i na jezdce uvnitř kabiny. Sedadlo je ve stylu lavice, hlavové opěrky jsou oddělené, bezpečností pásy jsou tříbodové a poloviční dveře chrání vaše nohy. Jsou výklopné směrem dopředu, což usnadňuje nastupování do vozidla. Na rám můžete zavěsit rolovací sítě, které v terénu zachytí větve nebo šlahouny od keřů. Za příplatek si můžete pořídit i plnou střechu, plátěné dveře a mnoho dalších bezpečnostních doplňků. Prodejní cena bude začínat na částce kolem 280 tisíc Kč.

1 Honda Pioneer 520 UTV (2)1 Honda Pioneer 520 UTV (3)1 Honda Pioneer 520 UTV (4)

Zdroj: HondaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama