Reklama

Harley-Davidson X440: jednoválec pro začátečníky

Už 4. července bude v Indii představen nový nekapotovaný motocykl Harley-Davidson X440, který budou moci řídit i majitelé řidičského oprávnění skupiny A2. Výrobce zatím zveřejnil jen minimum informací, ale víme, že bude poháněn jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 440 ccm, výkonu 20 koní a maximálního točivého momentu 27 Nm.

Důvodů, proč Harley-Davidson v Indii představuje maloobjemový jednoválcový nekapotovaný motocykl, je hned několik. Chtějí tu mít na asijském trhu stroj, který by si pořídili začínající jezdci a právě X440 by pro ně mohl být ten první velký motocykl. Dalším faktem je, že je tu v této kategorii velká konkurence, ale také velký zájem zákazníků.

1 Harley-Davidson X440 (1)1 Harley-Davidson X440 (3)1 Harley-Davidson X440 (2)

Model X440 nebyl vyvinut, ani postaven v Americe, kde se staví jeho silnější sourozenci, byl přímo vyvinut v Asii pod dohledem amerického výrobce. Podle dostupných informací by srdcem malého cruiseru měl být jednoválcový motor o zdvihovém objemu 440 ccm s výkonem kolem 20 koní a maximálním točivým momentem 27 Nm. Veškeré osvětlení by mělo být LED a měl by mít i TFT displej s bezdrátovým připojením k chytrému telefonu.

1 Harley-Davidson X440 (4)

Harley-Davidson si je vědomý, že vstupuje na trh, kde je v tomto segmentu extrémně velká konkurece a bude muset čelit zavedeným a oblíbeným značkám, jako je Honda, Suzuki, TVS, Royal Enfield a mnoho dalšího. Sází tedy na cenu, motocykl by se tu měl prodávat za částku kolem 2 tisíc britských liber, což je přibližně 55 tisíc korun a pokud by tomu tak bylo, tak je to velmi atraktivní cena, za kterou si může začátečník pořídit svého prvního „Harleje“. Více informací se dozvíme 4. července 2023, kdy bude poprvé představen na indickém trhu.

Zdroj: Harley-Davidson IndiaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama