Reklama

Harley-Davidson slaví 110 let stylově

Harley-Davidson uvádí na trh k 110. výročí výroby motocyklů řadu jedinečných strojů, které zahrnují jak vybrané modely ve výročním a limitovaném provedení, tak i upravený Dyna Street Bob.

Více než sto let zkušeností, znalostí a vášeň pro jízdu v americkém stylu se ukrývá za každým z modelů roku 2013. Navíc oddělení Harley-Davidson Custom Vehicle Operations přichází se dvěma speciálními modely. Prvním je Softail se zajímavými možnostmi barevného provedení a Road King, který je vybaven vylepšeným čelním štítem s větráním a výkonným audiosystémem.

Další inovací v nabídce pro rok 2013 je uvedení designu Hard Candy Custom, která je pevně zakořeněná v éře prvních chopperů konce šedesátých let a je charakteristická metalickou vločkovitou barvou, zářivým chromem a stylovými detaily příslušenství, výbavy a oblečení. Tři z barevných kombinací Hard Candy Custom budou nabízeny jako možná kombinace pro pět vybraných motocyklů Harley-Davidson dalšího modelového roku. Hard Candy Custom se vrací k trendu, který vzešel z garáží. Laky jako Hard Candy Big Red Flake, Hard Candy Lucky Green Flake a Hard Candy Coloma Gold Flake mohou být objednány už jako základní výbava a použity jako podklad pro další individualizaci. Vždy alespoň jedna z těchto speciálních barevných kombinací bude nabízena modelů Seventy-Two, Street Bob, Softail Deluxe a Forty-Eight.

A jakéže jsou ty nejvýznamnější novinky Americké legendy pro příští rok? Tak zejména devět modelů Harley-Davidson je nabízeno ve speciální edici k 110. výročí, každý je sériově očíslován a vyznačuje se charakteristickým lakem a pamětním bronzovým znakem na palivové nádrži. Jejich počet se liší model od modelu a je striktně limitován, aby se zaručila exkluzivita.

Harley-Davidson Street Bob získává v roce 2013 drsnější profil s nově ztmaveným trojitým držákem a hnací jednotkou, zkráceným zadním blatníkem a zadními světly. Tenhle drsný model Dyna ve stylu bobber má sólo sedlo a řídítka mini-ape montovaná na nových držácích, což umožňuje ještě lepší kustomizaci tohoto modelu. Nové barvy zahrnují vločkovitý lak Hard Candy Custom a další barevné kombinace.

Cenově nejdostupnější řada Sportster obsahuje pět modelů v kombinaci s novými barvami a grafikou a také Harley-Davidson Sportster 1200 Custom ve výroční edici. Tradiční „hard tail” řada zahrnuje šest modelů, včetně provedení Softail Slim, ve stylu bobberů z padesátých let, který byl představen počátkem letošního roku. Fat Boy 2013 se vyznačuje pochromovanými koly se vzorem Bullet Hole ve standardní výbavě. Řada Softail navíc zahrnuje Heritage Softail a Fat Boy Special ve výroční edic. Nakonec nesmíme zapomenout ani na pět touringů Harley-Davidson. Od vylepšené Street Glide, po špičkovou Electra Glide Ultra Limited, jsou připraveny vydat se na cestu v nových barvách a s novou grafikou, přičemž výroční edice Road King je pro rok 2013 dostupná v limitovaném počtu.

HD110 HD1102HD110 HD1105HD110 HD1106HD110 HD1104HD110 HD1101HD110 HD1107Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama