Reklama

Harley-Davidson Fast Johnnie: modrá nostalgie

Americké výkonné automobily muscle-car z 60. a 70. let minulého století inspirovaly trojici modelů Low Rider ST,Street Glide ST a Road Glide ST. Vznikla tak speciální limitovaná edice Fast Johnnie, kterou snadno na ulici rozpoznáte. Mají totiž unikátní modrou barvu Celestial Blue s bílými závodními pruhy. A chcete vědět, kdo byl Fast Johnnie? Tak čtěte dál.

Harley-Davidson oslavuje kulturu muscle-car a také svoji závodní historii sérií modelů Fast Johnnie, které jsou součástí kolekce motocyklů Enthusiast Collection pro rok 2023. Ta zahrnuje limitovanou nabídku motocyklů s customovým lakováním a grafikou. Toto speciální barevné provedení v modré barvě Celestial Blue s bílými závodními pruhy je v nabídce pro tři modely, Low Rider ST, Street Glide ST a Road Glide ST. Celková produkce je celosvětově omezena na maximálně 2 000 motocyklů.

1 Harley-Davidson Fast Johnnie1 Harley-Davidson Fast Johnnie Road Glide ST (2)1 Harley-Davidson Fast Johnnie Road Glide ST (5)

Modely z kolekce Enthusiast Motorcycle Collection oslavují jezdce Harley-Davidson a jsou inspirované jejich příběhy a odkazem. Grafické schéma Fast Johnnie navazuje na ikonické motivy, které se objevovaly na výkonných muscle-car a pony-car z 60. a 70. let, kontrastní „racing“ či „rallye“ pruhy na výrazné základní barvě a symbol nebo logo začleněné do grafiky. Oba prvky sloužily ke zvýraznění vizuálního rozdílu mezi sportovní verzí a standardní verzí stejného modelu.

Znak Fast Johnnie na levé straně palivové nádrže se objevuje také na motocyklech továrního týmu Harley-Davidson Screamin' Eagle v seriálu MotoAmerica King of the Baggers. Je inspirovaný příběhem prasátka jménem Johnnie, které v roce 1920 adoptoval závodník Harley-Davidson a člen nechvalně proslulé „Wrecking Crew“ Ray Weishaar a které se stalo týmovým maskotem. Prasátko často sedávalo na palivové nádrži motocyklu při vítězném kolečku po závodě a obvykle je uváděné jako původ přezdívky „Hog“, která se dodnes často používá pro cokoli značky Harley-Davidson.

Základní barva Celestial Blue vybraná pro modely Fast Johnnie připomíná oblíbený odstín z éry muscle-car. Pro grafické pruhy vytvořili vlastní bílou barvu navrženou tak, aby autenticky odrážela danou éru, provedenou v klasické tenké/široké kombinaci na bocích a horní části motocyklu. Na nádrži a předním blatníku nahrazuje nápis „Harley-Davidson“ jeden z tenkých pruhů. V závislosti na modelu motocyklu jsou pruhy použité na předním a zadním blatníku, horní části a bocích palivové nádrže, přední části kapotáže a bočních krytech a bočních brašnách. Logo Enthusiast Motorcycle Collection je na zadním blatníku.

Low Rider ST Fast Johnnie Enthusiast Motorcycle Collection
1 Harley-Davidson Fast Johnnie Low Rider ST

Přivažte si spacák a vyrazte k hranicím, tak by se dal charakterizovat model Low Rider ST. Cestovně-sportovní dvouválec je pro jezdce, kteří rádi cestují a ocení výkon pohonné jednotky Milwaukee-Eight 117. Motor o zdvihovém objemu 1923 ccm má výkon 103 koní (77 kW) při 4750 otáčkách a maximální točivý moment 169 newtonmetrů při 3500 otáčkách. Pohotovostní hmotnost je 327 kilogramů. Konstrukční vlastnosti jsou shodné s modelem Low Rider ST.

Speciální stylistické prvky
• Modrá barva Celestial Blue s customovými bílými detaily
• Logo Enthusiast Collection na zadním blatníku
• Grafika na obou stranách palivové nádrže - vlevo Fast Johnnie, vpravo Bar & Shield

Street Glide ST Fast Johnnie Enthusiast Motorcycle Collection

1 Harley-Davidson Fast Johnnie Street Glide ST

Bagger je kombinací stylového a cestovního motocyklu. Také on je poháněn dvouválcem Milwaukee-Eight 117. Jeho vzhled je oproti stávajícímu modelu Street Glide ST doladěn novými tmavě-bronzovými povrchovými úpravami. Komfort a ikonická kapotáž Batwing mu zůstala beze změny.

Road Glide ST Fast Johnnie Enthusiast Motorcycle Collection

1 Harley-Davidson Fast Johnnie Road Glide ST (1)

Elegantní model působí ještě výrazněji než předtím, černo-bronzové povrchové úpravy odlišují tento motocykl od ostatních baggerů. Jeho typickým znakem je pevně uchycená kapotáž „Sharknose“. Rovněž i tento motocykl je poháněn V-Twin jednotkou Milwaukee-Eight 117. Konstrukční vlastnosti jsou shodné s modelem Road Glide ST.

Speciální prvky modelů Road Glide ST a Street Glide ST
• Modrá barva Celestial Blue s customovými bílými detaily
• Logo Enthusiast Collection na zadním blatníku
• Grafika na obou stranách palivové nádrže - vlevo Fast Johnnie, vpravo Bar & Shield
• Díly a příslušenství Harley-Davidson nabízejí barevně sladěný nosič zavazadel King Tour-Pak, Chopped Tour-Pak a víka bočních brašen s reproduktory.

1 Harley-Davidson Fast Johnnie Road Glide ST (3)1 Harley-Davidson Fast Johnnie Road Glide ST (6)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama