Reklama

Harley-Davidson Electra Glide Highway King: s vyplétanými koly

Novinka Electra Glide Highway King se nechala inspirovat modelem FLH Electra Glide z roku 1968. V limitované edici se vám tak dostane motocykl s vyplétanými koly obutými do pneumatik s širokými bílými bočnicemi, s dvoubarevným čelním štítem a s jednomístným odpruženým sedlem.

Electra Glide Higway King patří do kolekce motocyklů Icons, což je program, v rámci kterého je každý rok představen jeden nový model v limitované číslované edici. Výroba proběhne pouze jednou a v případě Higway Kinga nebude vyrobeno více než 1750 kusů pro celý svět.

1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (2)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (6)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (3)

Na vrchol nabídky motocyklů Harley-Davidson se model Electra Glide dostal v roce 1968. Jezdci, kteří chtěli víc cestovního komfortu a pohodlí, si mohli objednat motocykl se sadou příslušenství King of the Highway. Ta přidávala sklolaminátové sedlové brašny, čelní štít, nosič zavazadel nad zadním blatníkem a kryty motoru. Ve své době to byl luxusní motocykl, nabízený ve dvou barevných variantách s brašnami vyráběnými pouze v bílé barvě.

Limitovaná edice Highway King bude nabízena ve stejných barevných variantách jako Electra Glide v roce 1968, tedy Hi-Fi Orange (omezený počet 1 000 kusů) a Hi-Fi Magenta (omezený počet 750 kusů). Boční brašny s pevnou skořepinou mají povrchovou úpravu v bílé barvě Birch White a panel Black Denim na 22,7 litrové palivové nádrži je od základní barvy oddělený pruhem v barvě Birch White. Odznak na nádrži je velmi podobný tomu, který byl použit v roce 1968. Do konzoly je laserem vypálena grafika a sériový odznak Icons Motorcycle Collection.

Odnímatelný čelní štít má tónovanou spodní část barevně sladěnou s barvou laku. Jednomístné sedlo s černobílým potahem a chromovanou lištou, umístěné nad nastavitelnou vinutou pružinou a tlumičem ve výšce 790 mm, je dalším odkazem na styl modelů Harley-Davidson FL z 60. let. Chromovaná vyplétaná kola a široké 16palcové pneumatiky Dunlop s bílými bočnicemi dodávají nostalgický vzhled, stejně jako lesklé chromované lišty předního blatníku a lišty boční brašny, lišta předního blatníku a kryt vzduchového filtru. Na každé straně předního blatníku je nápis Electra Glide.

Základem modelu Highway King je rám Harley-Davidson Touring s tuhou páteřovou konstrukcí. Jediný ovladač hydraulicky nastavuje předpětí zadních tlumičů s emulzní technologií pro optimální jízdu a ovládání v závislosti na zatížení motocyklu, zdvih je 54,6 mm. Vidlice o průměru 49 mm s technologií dual bending valve poskytují lineární charakteristiku odpružení pro plynulou jízdu a pracují se zdvihem 117 mm.

1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (4)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (5)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (1)

Srdcem této limitované edice je motor Milwaukee-Eight 114 V-Twin o zdvihovém objemu 1868 ccm s výkonem 95 koní (71 kW) při 5020 otáčkách a maximálním točivým momentem 165 Nm při 2750 otáčkách. Pro jezdce, kteří vyžadují ještě víc síly, tento motor umožňuje využít všechny sady Harley-Davidson Screamin' Eagle Stage Upgrade. Elektronický tempomat je ve standardní výbavě, stejně tak jako náklonové ABS, kontrola trakce, kontrola prokluzu, asistent pro rozjezdy do kopce, halogenový světlomet a přídavná světla v retro stylu. Propojené brzdy Brembo Reflex s čtyřístkovým třmenem vpředu i vzadu nabízejí silný brzdný výkon. Pohotovostní hmotnost je 385 kilogramů.

1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (10)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (11)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (12)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (8)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (9)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (7) 1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (13)1 Harley-Davidson Electra Glide Highway King (14)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama