Reklama

BMW R12: bude malý cruiser?

Už téměř rok se v kuloárech šíří informace, že BMW Motorrad pracuje na malém cruiseru R12. Ostatně nebylo by se čemu divit, jeho silnější sourozenec R18 se docela rychle vyšplhal mezi oblíbené modely bavorského výrobce, a tak by se určitě nabízelo, aby v měli ve své nabídce na výběr i slabší cruiser.

Ostatně celá modelová řada Heritage od BMW, kam patří kromě R18 také motocykly R nineT, je mezi zákazníky jednou z nejoblíbenějších. Líbí se jim jejich módní vzhled, silný motor i retro nádech. Zejména cruisery BMW mají v srdci zákazníků zvláštní místo a při navrhování nových modelů se často inspirují dřívějšími modely.

1 BMW Concept R18 (6)1 BMW Concept R18 (8)1 BMW Concept R18 (9)

Vše nasvědčuje tomu, že se BMW připravuje na příchod nového cruiseru R12. Zaregistrovali si totiž tento název jak v Německu, tak v USA, Japonsku i v Austrálii. Ochrannou známku tedy zaregistrovali, to však neznamená, že by museli přijít s novým modelem, ale na druhou stranu, nebyl by to špatný krok. Poháněn by mohl být vzduchem chlazeným boxerem R9T o zdvihovém objemu 1170 ccm se 109 koníky při 7250 otáčkách, který by byl dominantou celého motocyklu.

Jemné linie, propracované detaily, minimální kapotáž a ultramoderní displej. Do nabídky by se posadil doprostřed mezi R nineT a R18. Nechejme se překvapit, jestli nám BMW odhalí alespoň koncept malého cruiseru.

Zdroj: RideapartLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama