Reklama

Znáte pět nejžhavějších novinek z motosvěta 2022?

Svět motocyklů je stejně pestrý jako ten automobilový. Každý rok nás uchvacuje novinkami a letošek není výjimkou. Víte které mašiny ovládnou silnice letos?

Lexmoto Detroit 125: čínský Sportster

Tenhle sympatický malý křižník od Lexmoto vypadá jako malá kopie modelu Sportster 883 od amerického Harley-Davidson. Není však tak silný, je poháněn jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 125 ccm, je lehký a podstatně levnější než jeho vzor.

Royal Enfield Shotgun 650: produkční verze

Slavnostní odhalení čtvrtého modelu postaveném na dvouválcové platformě 650 je téměř nadohled. Od jeho představení na podzimní výstavě EICMA jako koncept SG650 uběhlo jen pár měsíců a nyní byl v téměř nezměněné podobě spatřen v okolí továrny, kde jej proháněli testovací jezdci.

Indian FTR 1200 Stealth Gray: limitovaná edice

Novinka Stealth Gray už na první pohled osloví svým jedinečným designem a grafikou, kterou osloví všechny milovníky flatttrackových závodů. Indian bude tuto svoji speciální edici modelu FTR nabízet jen v omezeném množství 150 kusů.

Honda CRF450R a CRF450R 50th Anniversary: ostřejší a stabilnější

K významnému jubileu si Honda nadělila dárek v podobě výročního modelu motokrosového modelu CRF450R označeného 50th Anniversary. Kromě výrazné grafiky se můžete těšit na upravený motor, který vychází ze zkušeností továrních jezdců týmu HRC, pohráli si i s podvozkem a do výbavy vám přibalí nový zadní tlumič výfuku z pevnějšího hliníku.

Test CFMOTO Gladiator X1000 Overland: k práci i zábavě

Gladiator X1000 od CFMOTO patří k nejprodávanějším čtyřkolkám ve své třídě. Rádi jsme jej znovu otestovali ve špičkovém provedení Overland, jako zrozeném pro všechny druhy dobrodružných výprav, expedic i pro těžké pracovní nasazení.

Test BMW CE 04: elektrický jezevčík

Pokud byste elektrický skútr CE 04 potkali někde na showroomu BMW, zřejmě by vás napadlo, že se jedná o zajímavý koncept z dílny bavorského výrobce. Vypadá totiž jak z jiné planety, a ne jako skútr, spíš byste na něm viděli prohánět lorda Vadera ve filmové sáze Star Wars než vás samotných po městských ulicích. Z jednoho showroomu jsme si jej půjčili i my a pustili se s ním do neprobádaných „elektrovod“.

Test Honda GL1800 Gold Wing Tour: láska na celý život

Mít šestiválec pod kapotou osobního automobilu se dnes vidí u nových vozů velmi zřídka a stejně jsou na tom i motocykly. Je tu však jedna stálice, Honda Gold Wing, ta nabízí plochý šestiválcový motor již dlouhých 34 let. Jsem majitelem dnes již téměř veterána, GL1500, a nikdy neodolám otestovat si nejnovější verzi „Zlatých křídel“, mám zkrátka pro něj slabost.


Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama