Reklama

Wild card MotoGP 2018: Kallio pět, Pirro tři, Bradl zatím žádnou Hlavní obrázek k článku: Wild card MotoGP 2018: Kallio pět, Pirro tři, Bradl zatím žádnou

V MS-MotoGP 2018 budou někteří testovací piloti startovat s «wild card». KTM pošle Fina Miku Kallia celkem pětkrát do boje o mistrovské body, Pirro dostane u Ducati šanci třikrát, Stefan Bradl musí zatím počkat.

V letošním roce byly zpřísněny starty pilotů s «wild card» v závodech MotoGP.

Vítězné tovární týmy Honda, Yamaha a Ducati smí své testovací piloty poslat s «wild card» celkem třikrát do závodů.

Testovací piloti «concession teams» nebo nováčků jako Suzuki, Aprilia a KTM smí potom startovat maximálně v šesti závodech.

Takže představa Rakušanů, že Red Bull KTM pošle rychlého Fina Miku Kallia 2018 až do 10 závodů Grand Prix, se neukuteční.

Red Bull KTM se dle aktuálního stavu rozhodl, že Mika Kallio pojede v Jerezu, na Sachsenringu, pochopitelně na Spielbergu, v Aragónu a ve Valencii.

Ducati nasadí svého testovacího pilota Michele Pirra v Mugellu, Misanu a ve Valencii.

Suzuki Ecstar zatím nemá se svým testovacím jezdcem Sylvainem Guintolim žádné konkrétní plány. V úvahu připadá Barcelona a přáním je také Motegi.

V Motegi ale žádají o «wild card» Honda a Yamaha pro Takumiho Takahashiho a Katsuyakiho Nakasugu. A pro každý závod Grand Prix je možno udělit pouze dvě «wild card».

Aprilia Racing Team Gresini neplánuje pro testovacího jezdce Mattea Baiocca žádný start s «wild card».

Alberto Puig, týmový principál Repsol-Honda a sportovní ředitel HRC, zatím oznámil pouze tři testovací okruhy: Jerez, Misano a Motegi.

Bradl pojede koncem března v Jerezu podruhé po Sepangu (24. až 26. ledna) znovu s motocyklem Honda RC213V.

Teprve potom rozhodne HRC o počtu eventuálních závodů s «wild card» pro Stefana Bradla.

Jelikož Bradl bude pravidelně testovat v Jerezu a v Misanu, tak se dá očekávat, že tyto dvě tratě budou nabídnuty německému pilotovi jako okruhy, kde by mohl startovat s «wild card».

Manažéři HRC ale zřejmě ještě počkají, jaký Speed ukáže německý testovací pilot, až bude úplně zdravý.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama