Vítězem Andrea Dovizioso, 15. Abraham

Dramatický thriller královské kubatury vyhrál v Kataru vícemistr světa Andrea Dovizioso s Ducati, který porazil o pouhých 27/1000 mistra světa Marca Marqueze s motocyklem Honda. Český jezdec Karel Abraham v letošní premiéře obsadil 15. místo!

Velmi napínavý závod MotoGP se rozhodl až na cílové rovince, kdy byl přece jen rychlejší Ital Andrea Dovizioso než španělský fenomén Marc Marquez s továrním motocyklem Repsol Honda. Veterán Valentino Rossi (Yamaha) pak doplnil dnešní stupně vítězů.

Brit Cal Crutchlow (Honda) byl odmávnut na místě čtvrtém, italský satelitní jezdec Danilo Petrucci (Ducati) dokompletoval Top-5. Na 6. místě zachránil nakonec svou reputaci loňský vítěz Maverick Vinales s továrním motocyklem Yamaha. Za ním byl odmávnut Dani Pedrosa (Repsol Honda) a osmou pozici v cíli získal muž z Pole-Position Johann Zarco. Ten vedl celé pole jezdců až do 17. kola, pak se ale okruh za okruhem propadal do středu závodního pole. Top-10 dokompletoval Andrea Iannone (Suzuki), zatímco jeho týmový kolega Alex Rins havaroval v 13. kole ze 6. pozice.

Crash potkal i Jorge Lorenza, ten jezdil hodně nenápadně na 10. pozici a úvodní závod letošní sezóny pro něho skončil rovněž ve 13. okruhu.

Za devátým Iannonem uzavřel elitní desítku Jack Miller. Nejlepším Rookiem byl 12. v cíli Franco Morbidelli a pravidelnou jízdou si pro první mistrovský bod letošní sezóny přijel náš Karel Abraham.