Ódu na motocyklové závody vyhrál Viňales

Proč se závodům kubatury MotoGP říká závod královské třídy nebo také premier class, ukázal fanouškům dnešní závod na okruhu COTA. Ten nabídl všechno co může motocyklová silnice na nejvyšší možné úrovni nabídnout a bylo toho dost a hlavních aktérů bylo hned několik:

Počínaje skvělým «Kingem of COTA» Marcem Marquezem - jedoucím na loňském modelu motocyklu Ducati, nebo úřadujícím mistrem světa a jezdcem s #1 na kapotáži «Pecco» Bagnaiou, lídrem šampionátu Jorge Martinem, fantastickým Rookiem Pedro Acostou, až po dnešního nečekaného vítěze Mavericka Viňalese s italským motocyklem Aprilia z Noale.

Celkem se během 20 kol vystřídali na čele čtyři různí jezdci!

Mimochodem: Maverick Viňales se stal po Austinu v MotoGP prvním pilotem, který dokázal vyhrát na motocyklech tří různých značek (Suzuki, Yamaha a Aprilia).

Nakonec celkem suverénně zvítězil posledně jmenovaný Viňales a dočkal se tak svého prvního vítězství od roku 2021 a prvního s Aprilkou. Druhý byl odmávnut Rookie Acosta a třetí skončil Enea Bastianini. Prvním za stupni vítězů skončil lídr šampionátu Jorge Martin, Top-5 pak dokompletoval úřadující mistr světa «Pecco» Bagnaia.