V Moto2 vyhrál Aldeguer, 11. Salač

Vítězem závodu prostřední kubatury se v Jerezu stal domácí Fermin Aldeguer před Američanem Joe Robertsem a dalším Španělem Manuelem Gonzalesem. V nepříliš napínavém závodě dojel Filip Salač 11. a připsal si tak do tabulky mistrovství světa důležitých 5 bodů.

V závodě Moto2 bohatém na pády si zachoval Polesetter Fermin Aldeuger pevné nervy a zajistil si tak první letošní vítězství. Druhý v cíli Joe Roberts převzal průběžné vedení v šampionátu.

Fermin Aldeguer (Boscoscuro) byl v sobotním Qualifying na 4,428 km dlouhém okruhu «Circuito de Jerez-Ángel Nieto» nejrychlejším a to znamenalo už jeho šesté Pole-Position v kubatuře Moto2. V první řadě stáli ještě Albert Arenas (Gresini Racing) a Jake Dixon (GASGAS Aspar Racing). Lídr šampionátu Sergio Garcia odstartoval do svého domácího závodu ze 6. pozice.

Aron Canet, musel kvůli zraněné noze zůstat nečinný ve svém boxu, na startu chyběl kvůli sobotnímu pádu také Rookie této kubatury Ayumu Sasaki.

Závod kubatury Moto2 se stal festivalem pádů, havarovalo celkem 12 jezdců. Ze začátku chvíli vedl Manuel Gonzalez (Gresini Racing). po něm převzal žezlo Fermin Aldeguer a suverénně si dojel pro své první letošní vítězství. Ze startovního místa 11 ukázal perfektní jízdu Joe Roberts (American Racing) a nejenže projel cílem jako druhý, ale převzal i vedení v šampionátu; třetí byl odmávnut Manuel Gonzalez a dokompletoval tak pódiové stupně.

Filip Salač si nenápadnou, ale bezchybnou jízdou, dojel pro své nejlepší letošní umístění a za 11. místo v cíli si připsal 5 bodů. Český jezdec si užil dobrý únik ze 14. místa na roštu a 1. kolo zakončil na 10. místě . Odtud se soustředil na rychlé tempo v počátečních fázích a své nejrychlejší kolo zajel v 6. kole.

Filip se na motorce - dle vlastního vyjádření - cítil pohodlněji než v Austinu, ale ve druhé polovině závodu začal mít problémy s přední částí, protože trpěl větším opotřebením pneumatik. 11. místo stále představuje slušný pokrok, protože 22letý jezdec získává další sebevědomí se svým aktuálním balíčkem: „Závod jsem si užil. To je důležité a začal jsem dobře. Soustředil jsem se na první kola, protože jsem věděl, že se první skupina pokusí uniknout. To se jim povedlo, ale od druhé poloviny závodu jsem byl stále v dobré pozici. Když byla motorka trochu lehčí, protože jsme měli méně paliva a přední pneumatika byla více opotřebovaná, trochu jsem se snažil přenést váhu na předek a motorku otočit. Stále máme na čem pracovat, ale tým odvedl úžasnou práci. Můj pocit s motorkou byl lepší než v minulém závodě a jdeme krok za krokem. Dobrá věc je, že náš postup je jasný, naše výsledky se zlepšují a to je pozitivní.“

18. Navarro, Forward, + 46,933

Stav šampionátu po 4 z 21 závodů: 1. Roberts, 69 bodů. 2. Garcia 64. 3. Aldeguer 54. 4. Gonzalez 46. 5. Ogura 43. 6. López 38. 7. Canet 38. 8. Arenas 31. 9. Vietti 29. 10. Ramirez 28. 11. Alcoba 25. 12. Baltus 23. 13. Arbolino 18. 14. Chantra 17. 15. Foggia 10. 16. Salac 6. 17. Van den Goorbergh 6. 18. Guevara 4. 19. Öncü 3. 20. Bendsneyder 2. 21. Agius 2. 22. Moreira 2. 23. Binder 1. 24. Ferrari 1.