Pátku v Laguna Sece vévodil Chaz Davies, 14. Abraham

Na kultovním okruhu Laguna Seca se dnes rozhodovalo o přímém postupu do Superpole 2, kam postoupilo Top-10 jezdců z FP1-FP2. Mezi nimi kraloval loňský dvojnásobný vítěz a aktuálně třetí jezdec letošního šampionátu Chaz Davies. Náš Karel Abraham obsadil dnes P14, takže se bude muset zítra pokusit nejdříve o postup v SP1.

Britský tovární pilot Ducati Chaz Davies vyhrál páteční dva tréninky na okruhu Mazda Raceway Laguna Seca o pouhých 0.074 sec. před mistrem světa a lídrem šampionátu Jonathanem Reou. Třetí se umístil lokalmatador Nicky Hayden, od kterého se dá o tomto závodním víkendu očekávat opravdu hodně. Tom Sykes obsadil místo čtvrté a Top-5 dokompletoval nejrychlejší jezdec z dopoledního FP1 Alex Lowes. Ten odpoledne lehce spadl, ale motorku totálně rozložil na prvočinitele.

Davide Giugliano, Jordi Torres, Lorenzo Savadori, Xavi Forés a Niccolo Canepa obsadili místa 6 až 10 a rovněž si tedy vybojovali přímý postup do Superpole 2.

Náš Karel Abraham byl druhým nejrychlejším jezdcem (za Torresem) s motocyklem BMW a obsadil místo 14.

Ranní trénink musel být přerušen a později restartován 3:46 min před jeho koncem, když Peter Sebestyen zahodil motocykl Toth-Yamaha do kačírku a trať musela být vyčištěna. Do odpoledního tréninku už maďarský pilot nezasáhl. Ostatně do něho nevyjel ani Ital Gianluca Vizziello. Naopak ani jedno kolo nezaznamenal ráno Leon Camier, jehož MV Agusta nešla prostě nastartovat.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Geico US Round; Mazda Raceway Laguna Seca - FP1 - FP2