MotoGP se stěhuje za Kanál La Manche

Dvanáctou zastávkou letošního šampionátu MotoGP bude Octo British Grand Prix, která se od roku 2010 po 23leté přestávce jezdí opět na okruhu Silverstone Circuit. Bude to tedy už 7. ročník v řadě na této supermoderní trati.

Tovární pilot týmu Repsol Honda Marc Márquez má před 20kolovým závodem MotoGP British Grand Prix náskok 53 bodů na Valentina Rossiho a 59 bodů na mistra světa Jorge Lorenza. V Brně vyhrál Cal Crutchlow svůj první závod MotoGP vůbec, a stal se tak po 35 letech prvním Britem, kterému se to podařilo. V deštivém závodě ale stáli spolu s ním na stupních vítězů také Valentino Rossi a Marc Márquez, zatímco Jorge Lorenzo závod totálně prokaučoval a s kolem ztráty nezískal ani bod.

Vloni zde vyhrál v dešti Valentino Rossi, o 3,010 sec později byl odmávnut jako druhý Danilo Petrucci, když stupně vítězů dokompletoval Andrea Dovizioso a čtvrtý byl odmávnut Jorge Lorenzo.

V kubatuře Moto2 má Johann Zarco náskok už pouhých 19 bodů na Alexe Rinse z týmu Paginas Amarillas HP40, když v Brně byl klasifikován až na P11. Jonas Folger je v celkové klasifikaci na P4 - dva body před Tomem Lüthim, který po těžkém pádu v kvalifikaci se závodu na Masarykově okruhu nemohl zúčastnit.

Brad Binder ztratil pádem v brněnském závodě Moto3 pouhých 6 bodů náskoku na Jorge Navarra s Hondou. Jihoafričan z týmu Red Bull KTM Ajo má ovšem komfortní náskok 61 bodů, třetí v MS Enea Bastianini ztrácí 85 bodů. A český jezdec Jakub Kornfeil si nadále drží pozici v Top-10.

V rámci Grand Prix Silverstone pojedou v sobotu a v neděli čestná kola takové hvězdy jako jsou Mick Doohan, Randy Mamola a Wayne Gardner, aby uctili památku 40. výročí prvního titulu mistra světa Barryho Sheena.