MotoAmerica: Dvě těsné porážky Petrucciho

Mathew Scholtz a Cameron Petersen vyhráli dva závody šampionátu MotoAmerica-Superbike na okruhu Road America. Danilo Petrucci skončil dvakrát na stupních vítězů a obhájil tak vedení v šampionátu.

V Qualifying ke čtvrtému závodnímu víkendu letošní sezóny MotoAmerica-Superbike se prosadil Jake Gagne (Yamaha), který zajel čas 2:10,617 a to znamenalo na okruhu Road America Pole Position. Druhý skončil jeho týmový kolega Cameron Petersen a třetí lídr šampionátu Danilo Petrucci (Ducati).

V prvním závodě - v sobotu - na 6,4 km dlouhém okruhu v Elkhart Lake došlo v posledním kole k tvrdému souboji mezi bývalým pilotem MotoGP Danilo Petruccim a jezdcem Yamahy Mathew Scholtzem z Jižní Afriky. Scholtz zaútočil v T5 na Itala, ovšem Petrucci se pokusil v poslední zatáčce sice o odvetu, nic z toho ale nebylo - Scholtz vyhrál svůj pátý závod v US-Superbike (poprvé na suchu) s náskokem 0,015 sec. na «Petruxe».

Už v L1 kolidoval Petrucci s aktuálním šampionem MotoAmerica Gagnem a obhájce titulu byl rázem poslední. Jeho stíhací jízda byla úspěšná, byl odmávnut v Top-5, za oběma piloty BMW Hectorem Barberou a PJ Jacobsenem.

V neděli se závodilo na mokru a specialista do deště Cameron Petersen (Yamaha) těchto podmínek plně využil. Ex-pilot Grand Prix (jezdil se Suzuki 500) Dave Petersen vyhrál v MotoAmerica svůj druhý závod před PJ Jacobsenem. Stupně vítězů dokompletoval Petrucci, který tak získal nazpět vedení v šampionátu, které v sobotu ztratil ve prospěch Scholtze. Jake Gagne obsadil místo čtvrté, Scholtz byl odmávnut až jako osmý.

V mistrovství vede Petrucci s náskokem 7 bodů před Mathewem Scholtzem. Třetí je Gagne se ztrátou 25 bodů. Sezóna pokračuje 25. a 26. června na okruhu «The Ridge».