Moto2: Mistr světa Zarco vykročil za obhajobou titulu

Zatímco začátek letošního šampionátu úřadujícímu mistru světa prostřední kubatury Johannu Zarcovi kvůli „jump startu“ nevyšel, tak dnes si všechno vynahradil.

Na stupních vítězů Zarca doplnili Brit Sam Lowes a Němec Jonas Folger, zatímco Ital Morbidelli v souboji o pódium v závěru závodu spadl. Vicemistr světa Alex Rins obsadil místo čtvrté, Švýcar Dominique Aegerter se pak rozpomněl na svou bývalou formu a dokompletoval Top-5.

Další skvělý Malajsijec Hafizh Syahrin byl odmávnut na P6, vítěz premiéry v Kataru a lídr šampionátu Thomas Lüthi skončil sedmý a Top-10 dokompletovali Axel Pons, Takaaki Nakagami a Mattia Pasini.

Po senzačním vítězství malajského Rookieho Khairula Idhama Pawiho v Moto3 následoval závod Moto2. Na Pole-Position stál Sam Lowes, za ním se v kvalifikaci umístili mistr světa Johann Zarco, Jonas Folger, Takaaki Nakagami, Franco Morbidelli a vítěz z Kataru Tom Lüthi. Až P11 patřilo vicemistru světa Alexi Rinsovi. Závod byl odstartován jako „Dry Race“.

Start: Jonas Folger odstartoval jako raketa a ujmul se vedení, za ním Zarco a Lowes.

1. kolo: Folger vedl před mistrem světa Zarcem, na kterého útočil Lowes.

2. kolo: Folger o 0,9 sec před Lowesem, dále Zarco, Morbidelli, Rins, Syahrin, Baldassarri a Lüthi....spadl Alex Márquez.

3. kolo: Lowes o pouhých 0,2 sec za Folgerem. Dalších 0,7 sec ztrácí Zarco.

4. kolo: Vedl Lowes , a dále Folger, Zarco a Morbidelli. Rins ztrácel 5,2 sekundy na Top-4.

6. kolo: Lowes těsně před Folgerem, Morbidelli předjel Zarca, ten ale dokázal kontrovat.

9. kolo: Zarco předjel Folgera a vzápětí i Morbidelli. Pořadí bylo následující: Lowes, Zarco, Morbidelli a Folger.

10. kolo: Lowes o 0,9 sec před Zarcem, Folger ztratil 0,5 sec na Morbidelliho.

12. kolo: Folger získává nazpět P3 od Morbidelliho. Lowes vede o 0,3 sec před Zarcem. Morbidelli dokázal kontrovat.

13. kolo: Zarco předjíždí z háku Lowese a dostává se do čela závodu. Morbidelli je před Folgerem, padá Cortese v T9.

15. kolo: Rins snížil ztrátu na 5,2 sec. Zarco vede, za ním Lowes, Morbidelli a Folger. Aegerter, Lüthi a Schrötter na P7 až P9.

16. kolo: Zarco a Lowes o 0,9 sec před Morbidellim a Folgerem. Dále Rins, Aegerter, Syahrin, Lüthi a Schrötter.

19. kolo: V T7 ztratil Lowes P2 ve prospěch Morbidelliho, ten ztrácí 0,6 sec na Zarca.

21. kolo: Zarco má náskok 1,2 sec na Lowese, který opět předjel Morbidelliho. Folger o dalších 0,4 sec na P4. Rins zredukoval svou ztrátu na 4,1 sec.

22. kolo: Morbidelli najel na mokrou skvrnu v T1, naštěstí se mu Folger dokázal vyhnout. Zarco o 0,9 sec před Lowesem.

Poslední kolo: Zarco s náskokem 0,9 sec do posledního kola, Lowes o 1,1 sec před Folgerem.

Cíl: Johann Zarco potvrdil, proč je mistrem světa. Francouz vyhrál o 1,3 sec, druhý skončil Sam Lowes, třetí Jonas Folger. Alex Rins byl odmávnut na P4, za ním Dominique Aegerter z P19 na startovním roštu. Dále pak Hafizh Syahrin, Tom Lüthi, Axel Pons, Takaaki Nakagami a Mattia Pasini.

Moto2 World Championship 2016 Gran Premio Motul de la República Argentina Termas de Río Hondo Circuit, závod

01- Johann Zarco – Ajo Motorsport – KALEX Moto2 – 23 kol za 40'57.806 = 161.9 km/h