Reklama

Celá Itálie ochromena: SBK Jerez těsně před odřeknutím Hlavní obrázek k článku: Celá Itálie ochromena: SBK Jerez těsně před odřeknutím

Není žádným tajemstvím, že zatímco MotoGP je ve španělských rukou, tak WorldSBK je pod italskou nadvládou. A nejnovější opatření italské vlády kvůli «koronaviru» znemožňující volný pohyb po území Itálie ohrozil pochopitelně i závod WorldSBK, tedy úvodní závod tohoto šampionátu v Evropě.

Jako «červená zóna» bylo původně vyhlášeno pouze území zahrnující sever Itálie, od včerejšího večera je pod tímto pojmem uváděna celá Itálie. A termín tohoto ohraničení platí minimálně do 3. dubna 2020, přičemž termín závodu v Jerezu je následující: 27. - 29.3.

Své domovské sídlo mají v Itálii týmy z WorldSBK Aruba, Pedercini, Giansanti, Barni, Puccetti a Go Eleven, stejně jako z WorldSSP Bardahl Evan Bros, MV Agusta a Puccetti, a také celá řada týmu WorldSSP300.

Jen připomínám, že druhý závod šampionátu «Lauretana Water Qatar Round» už byl posunut na neurčito.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama