Reklama

Vespa a jejích šest střelených konceptů Hlavní obrázek k článku: Vespa a jejích šest střelených konceptů

Představte si, že by italská Vespa byla podobnou koncernovou značkou, jako je Yamaha, BMW nebo Honda. Jak by asi vypadaly motocykly v jednotlivých segmentech? Přesně tuto otázku si dali pánové z Jennings, velkého dealerství Harley-Davidson, a vytvořili šest konceptů. Jeden lepší než druhý.

Pánové budou zřejmě velcí fanoušci tohoto ikonického motocyklu, který vloni oslavil již 70.výročí a nedávno se také prodávala nejstarší Vespa na světě. Ostatně jak jste na tom vy sami si můžete vyzkoušet v našem testu deset zajímavostí, které o tomto skútru ještě nevíte.

Vespa - chopper
1 vespa-chopper
Nemůžeme ani na vteřinu pochybovat u dealerů Harley-Davidson, že jedním z prvních konceptů bude Vespa jako chopper. Vypadá docela dobře s těmi delšími a zahnutými řídítky. Dokonce by asi ani nebyl problém jet na ní ve třech, vzhledem k tomu, jak má dlouhé sedlo.

Vespa - offroad
1 vespa-offroad
Možná aby jí dodali více agresivního výrazu, odebrali Vespě přední světlomet, dali jí pěkně dlouhý zobák, jiné přední vidle s pořádně dlouhým zdvihem, na předek dosadili 21 palcové kolo, na zadek devatenáctku a obuli ji do terénních pneumatik.

Vespa-busa
1 vespa-sport-bike
Zcela bezpochybně se tato Vespa inspirovala u sportovního motocyklu Suzuki Hayabusa a zřejmě také přišla o úložný prostor pod sedlem, který nejspíše musela přenechat pro umístění výkonnějšího agregátu.

Vespa - tourer
1 vespa-touring
Tak nějak to vypadá na docela pohodlný motocykl, soudě podle toho „křesla“, které jí dali. Zřejmě se nechali inspirovat u cesťáků Road Glide a Street Glide. Cestovatelé zcela jistě uvítají větší větrný štít jako ochranu před deštěm a větrem a rozhodně stojí za zmínku i velké kufry, které určitě pojmou velké množství potřebných i nepotřebných věcí.

Vespa - café racer
1 vespa-cafe-racer
Vypadá skvěle i přes to, že byste si zřejmě spálili nohy o odhalené válce, ale s tou přední balonovou pneumatikou jednoznačně nemá chybu.

Vespa - světelný koncept
1 vespa-tron
Koncept budoucnosti nemohli nechat ležet ladem a tak nechali vyniknout beznábojové kola a ladné hladké tvary osvítili modrozeleným světlem. Jak elegantní a jak působivé!

zdroj: Jennings Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama