Nejstarší Vespa na světě je na prodej! Hlavní obrázek k článku: Nejstarší Vespa na světě je na prodej!

Ano, čtete správně. Jeden z prvních vyrobených modelů legendárního skútru Vespa je na prodej. Odhaduje se, že by se mohla prodat za více než 300 tisíc eur.

Italský stroj oslavil už 70.výročí a byly časy, kdy se jich prodávaly sta tisíce ročně. Bylo jich vyrobeno více než 1,5 milionu a je doslova raritou, že se na trhu objevil skútr s výrobním číslem No.1003. Získat je můžete v aukci a jak je zde popsáno, jedná se o provozuschopný stroj, který byl postaven v roce 1946. Patří do „nulté série“, kterých bylo vyrobeno pouze šedesát kusů. Tenkrát se všechny stavěly ručně a jednotlivé díly kapotáže byly ručně vyklepávány na dřevěných kopytech.

nejstarsi Vespa1nejstarsi Vespa2nejstarsi Vespa3

Aktuálně nabízený skútr byl vyroben jako třetí v pořadí a jelikož stroje s označením 1001 a 1002 nebyly doposud nalezeny, jedná se opravdu o nejstarší vyrobenou Vespu. Tento model je nabízen se všemi dokumenty, které dokládají jeho originalitu, stejně jako jeho doklady o registraci. Skútr je poháněn původním funkčním, vzduchem chlazeným dvoutaktním jednoválcem o obsahu 98 ccm, který má výrobní číslo No.014. Převodovka je třístupňová.

V tuto chvíli se cena ustálila na částce 182 499 eur, ale odhaduje se, že by její prodejní cena mohla být nejméně 250 tisíc eur, ti odvážnější dokonce říkají, že by to mohlo být až 325 tisíc eur. Do konce dražby už zbývají necelé dva dny, do té doby si můžete prověřit vaše znalosti o skútru Vespa.

nejstarsi Vespa4nejstarsi Vespa5nejstarsi Vespa6Login Přihlásit Registrace ›

Reklama