Reklama

Zlatá řídítka za rok 2022 získal Filip Salač a Martin Michek

Na slavnostním galavečeru ankety Zlatý volant pro rok 2022 převzali ocenění nejlepší současní čeští závodníci. Kategorii motocyklů suverénně ovládl jezdec Moto2, Filip Salač a účastník dakarské rally, Martin Michek. Prestižní cenu v kategorii automobilů získal pilot Formule 2 Roman Staněk a dakarský jezdec Martin Macík. Cenu Elišky Junkové získala Gabriela Jílková a talentem roku byl zvolen Roman Staněk.

Ocenění Zlatá řídítka za rok 2022 pro nejlepšího jezdce v kategorii Okruhy putuje za Filipem Salačem, závodníkem seriálu MotoGP ve třídě Moto2, který se tento víkend blýsknul skvělým druhým místem v Le Mans. Salač zcela suverénně ovládl svoji kategorii Okruhy, kde pro první místo získal 51,09% hlasů. Druhé místo jen s těsným náskokem patří Karlu Hanikovi s 8,86% a třetí příčka patří Oliveru Königovi s 8.72%.

1 Zlata riditka 2022 Salac1 Zlata riditka 2022 Michek1 Zlaty volant 2022 Huaugland

Kategorii Offroad ovládli dakarští jezdci. Zlatá řídítka si odnesl Martin Michek, desetinásobný účastník Rallye Dakar ověnčený mnoha tituly včetně 4x mistra Evropy. Michkovi k zisku stačilo 19,9% hlasů. Druhá příčka patří Janu Brabcovi s 18,15% a třetí místo získal Filip Podmol s 12,87%.

Galavečer českého motorsportu svou přítomností poctil také legendární norský rallyový jezdec John Haugland, který získal ocenění Osobnost světového motorsportu. Většinu své aktivní kariéry spojil s vozy Škoda a dokázal pro českou značku vybojovat vítězství v mnoha závodech mistrovství světa. „Když jsem se dozvěděl, že dostanu Zlatý volant, tak to bylo milé překvapení. Svou aktivní závodnickou kariéru jsem totiž ukončil před více než třiceti lety a od té doby se věnuju své rally škole. Je pro mě velká čest zařadit se po bok velkých závodníků, kteří obdrželi Zlatý volant přede mnou,“ říká dnes sedmasedmdesátiletý závodník.

Zdroj: TZ Zlatý volantLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama