Reklama

Yamaha R3/R25 se odhaluje

Sportovní motocykl pro začínající jezdce se už brzy dostane na veřejnost. Zhruba za týden se můžeme těšit na její finální odhalení.

Novinka by měla konkurovat obdobně sportovně laděným motocyklům jako je Honda CBR 300R, Kawasaki Ninja 300 nebo nová KTM RC 390.

Jak již výčet konkurenčních strojů napovídá, bude se jednat o maloobjemový stroj. Yamaha pro jeho pohon zvolila paralelní dvouválec. Více vám řekne samotný komentář japonského výrobce: „R3 byla vyvíjena s cílem získat superbike, na kterém můžete jezdit každý den. Bude osazena zcela novým dvouválcovým motorem, který bude nabízet velmi slušný výkon. Yamaha R3 bude určitě skvělým strojem jak pro začínající závodníky, tak i pro každodenní použití.“

Japonská značka mající ve znaku trojici ladiček vydala na stránkách www.revstation.com krátké patnáctisekundové video, které ukazuje nový maloobjemový sportovní stroj spolu s konečnou výrobní verzí tříkolového městského skútru Tricity s variátorem. Video neposkytuje žádné jiné informace, než odpočítávání, které skončí 25. března. Dále není zatím zcela jasné zda předchozí koncept s názvem R25 je tentýž motocykl, respektive stroj o objemu 250 ccm a nebo půjde o dalšího konkurenta v nově vzniklé třídě do 300 ccm pro evropský trh. Za týden už budeme každopádně vědět víc.

yamaha r3 031714-yamaha-r25-r3-teaser-2yamaha r3 031714-yamaha-tricity-engine-teaser-1yamaha r3 031714-yamaha-tricity-teaser-1yamaha r3 Yamaha-YZF-R3-teaserLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama