WSBK Silverstone: Smrž dojel třetí!

Konečně jsme viděli našeho jediného zástupce v Mistrovství světa Superbiků, Jakuba Smrže, na bedně. V prvním závodě to sice moc povedené nebylo, dokončil až jako poslední jezdec na sedmnáctém místě, ale v tom druhém si s naprostou jistotou dojel pro krásnou třetí příčku. Gratulujeme Kubo!

Typické anglické počasí provázelo závodníky na anglickém okruhu v Silverstonu po celý den. A přineslo také zajímavé výsledky. V prvním závodě se na bednu postavili tři borci, které by tam rozhodně nikdo z nás ani netipoval. Na Kawasaki zvítězil Loris Baz, druhé a třetí místo patří BMW, Michel Fabrizio druhý a třetí Ayrton Badovini. Max Biaggi na Aprilii upadl v předposledním kole a závod tak nedokončil, Carlos Checa na Ducati dojel na pátém místě.

Pršelo však i ve druhém závodě a tak byl nakonec zkrácen na polovinu, jelo se tedy osm kol a také závodníci obdrželi do celkového hodnocení polovinu bodů. Zvítězil Sylvain Guintoli na Ducati, druhý dojel Loris Baz a třetí příčka patří našemu Jakubovi Smržovi, který závodí na motocyklu značky Ducati. Carlos Checa dojel šestý a Max Biaggi až jedenáctý. To však nic nemění na tom, že v celkovém hodnocení Mistrovství světa je Biaggi stále první a na svém kontě má 274 bodů, těsně za ním se 263,5 body je Marco Melandri. Třetí příčka se ztrátou více jak padesáti bodů na prvního patří Tomu Sykesovi. Jakub Smrž je dvanáctý a má 92,5 bodu.

V Supersportech máme zástupce v podobě českého týmu SMS Racing, který však do dnešního závodu nenastoupil. Sedmým místem se ve třídě Superstock1000 blýsknul Ondřej Ježek a to je určitě moc dobrý výsledek.

Další závod nás čeká v Rusku na okruhu v Moskvě a to 26.8., tedy ve stejný den, kdy se u nás na automotodromu v Brně pojede Mistrovství světa MotoGP.