MotoGP Aragon: Abraham devátý

Do první desítky jezdců Velké ceny, která se jela ve Španělsku na okruhu Motorland Aragon, se vešel i náš český jezdec a svému týmu tak za deváté místo přivezl sedm cenných bodů do celkového hodnocení.

Nicméně mnohem zajímavější byl boj o pódiové umístění. Zejména divácky atraktivní bylo zápolení dvou domácích jezdců Jorge Lorenza (Yamaha) a Daniho Pedrosy (Honda) o první místo. Svoji sebevědomou jízdou jej získal Pedrosa a náskok Lorenza v celkovém hodnocení snížil o pět bodů a zcela jasně všem ukázal, že se jen tak snadno nevzdá v boji o titul Mistra světa. Umístění na prvních dvou místech bylo tedy dáno a tak se zbývalo poprat o to třetí. A že o něj byla bitka pořádná, tedy dalo by se napsat, že to byl boj u Yamahy, neboť to byly jezdci Andrea Dovizioso, Cal Crutchlow a Ben Spies. Do pátého kola s nimi jezdil i německý jezdec Stefan Bradl (Honda), avšak ten svoji jízdu předčasně ukončil pádem. Ze třetí příčky se nakonec radoval italský jezdec Dovizioso před črtvrtým anglickým závodníkem Crutchlowem.

Nepříjemné chvíle jsme zažili hned na začátku závodu. Ve druhém kole vyletěl z trati Nicky Hayden (Ducati) a ve velké rychlosti narazil do svodidel. Náraz ho katapultoval až za ně. Naštěstí to vypadá, že to Nicky odnesl jen pár drobnými šrámy, což se nedá říct o jeho motocyklu.

V celkovém hodnocení šampionátu je stále první Jorge Lorenzo, který má na svém kontě 290 bodů. O 33 méně jich má druhý Dani Pedrosa a tak ještě můžeme očekávat zajímavý souboj. Třetí příčka stále patří Casey Stonerovi se 186 body, který však kvůli zranění nezávodí a tak je dost možné, že ho ještě přeskočí Dovizioso, který má bodů 179. Český jezdec Karel Abraham má 32 bodů.

Musím říct, že závod třídy Moto3 byl tentokrát nejhezčí podívanou. Jeden krásný souboj střídal druhý a do cíle přijela skupinka třinácti jezdců, kde rozdíl mezi prvním a třináctým byl pouhých 3,76 vteřiny. Zvítězil Luis Salom (KTM) před Sandro Cortesem (KTM). Náš Jakub Kornfeil (Honda) dojel jedenáctý se ztrátou 2,84 vteřiny. A to startoval ze sedmnáctého místa. Skvělý výsledek, který našemu jezdci přinesl pět bodů. Další český závodník Miroslav Popov (Mahindra) závod bohužel nedokončil. V celkovém hodnocení vede tabulku Sandro Cortese s 245 body, druhý je Luis Salom, který má bodů 194. Kuba má bodů 58 a patří mu 14.místo.

Ve třídě Moto2 zvítězil Pol Espargaro (Kalex) před Marcem Marquezem (Suter), který s 258 body stále vede tabulku Mistrovství světa. Druhý Espargaro za ním zaostává o 48 bodů.

Nyní nás čeká trojice asijských závodů. První z nich se jede 14.10. v Japonsku na okruhu Motegi.