Alexe Marqueze nahradí Iker Lecuona

V Mugellu zastoupil testovací jezdec Ducati Michele Pirro v týmu Gresini Racing zraněného Alexe Márqueze. 2. června italský tým oznámil, že jezdec superbiků Iker Lecuona se posadí na Velké ceně Maďarska za řídítka světle modrého motocyklu Desmosedici GP26.

Šestadvacetiletý Španěl předvádí v roce 2026 v mistrovství světa produkčních motocyklů s továrním týmem Ducati vynikající formu – v současné době je druhý v celkovém pořadí za týmovým kolegou Nicolem Bulegou. Lecuona přestoupil k Ducati v této sezóně po čtyřech problematických letech s Hondou. S Panigale V4 R si rozumí velmi dobře – zatím dosáhl 15 druhých míst a je druhým nejsilnějším jezdcem v mistrovství světa superbiků za Bulegou. Nyní dostal příležitost závodit v MotoGP na okruhu Balaton Park jako uznání za své silné výkony.

Lecuona závodil v mistrovství světa Moto2 v letech 2016 až 2019, než v roce 2020 přestoupil do MotoGP s týmem KTM Tech3. Jeho dva roky v královské třídě proběhly bez problémů, dvakrát skončil na 20. místě v celkovém pořadí. Poté přestoupil k Hondě do mistrovství světa superbiků. V roce 2023 Lecuona absolvoval dva starty MotoGP za tým Repsol Honda a pět startů za LCR, aniž by získal nějaké body do šampionátu.

Dalo by se ale očekávat, že přednost dostane Nicolo Bulega a v Maďarsku se zúčastní závodu MotoGP právě on. Ital minulý víkend v Aragonu vyhrál svůj 22. závod superbiků v řadě a letos už 18.

Jen připomínám, že: Bulega se v roce 2027 přesune do šampionátu MotoGP a bude jezdit na stroji Ducati VR46, tedy za tým Valentina Rossiho.

Jen upřesňuji, že: Alex Márquez během Velké ceny MotoGP v Barceloně v plné rychlosti narazil do továrního jezdce KTM Pedra Acosty. Druhý v pořadí mistra světa utrpěl zlomeninu obratle C7 a zlomeninu pravé klíční kosti. V současné době není jasné, kdy se druhý jezdec v pořadí MS MotoGP 2025 vrátí do formy.



Login Přihlásit Registrace ›