Reklama

Ducati 1199 Panigale: miss Italia

Nejkrásnějším motocyklem mezinárodního motosalonu v italském Miláně byla poprávu vyhlášena jednostopá supersportovní novinka od domácí Ducati.

„Nejkrásnější motocykl výstavy“, tímto titulem byla na 69. mezinárodní výstavě motocyklů v Miláně oceněna nová supersportovní Ducati 1199 Panigale, kterou jsme si představili už dříve. Výstavy se zúčastnilo přes půl milionu lidí a o nejkrásnějším motocyklu rozhodovalo více než 13 800 návštěvníků. Ducati získala 53,4% hlasů, následovala ji další italská kráska MV Agusta F3 se 17%, kterou vám představujeme detailně zde a třetí příčku získala Husqvarna Nuda 900R s 3% hlasů.

Sám výrobce říká, že je to hlavně ocenění jejich dosavadní práce a tím, že neustále přichází s inovativními nápady. To, že se prodeje motocyklů této kultovní italské značky zvedají, potvrzují i finanční výsledky letošního roku, které budou patřit mezi jedny z nejlepších. Za vznikem této krásky stojí Gianandrea Fabbro, hlavní designer Ducati. Motocykl kombinuje nejvýkonnější a technicky nejvyspělejší dvouválcový motor na světě s vylepšeným podvozkem a společně tak dosahují úžasných 195 koní při váze pouhých 164 kilogramů. Jejich poměry výkonu a kroutícího momentu k hmotnosti tohoto stroje jsou ve své kategorii naprosto nepřekonatelné.

Novinka je vybavena těmi nejlepšími elektronickými systémy. Od poslední generace sportovního systému ABS, přes možnost rychlého řazení bez použití spojky a uzavření plynu Ducati Quick-Shift (DQS), či elektronickým ovládáním plynové rukojeti Ride-by-Wire (RBW). Dále vám motocykl vybaví kontrolou trakce – Ducati Traction Control (DTC), elektronicky nastavitelnou přední vidlicí a jako třešničku na dort vám k tomu přidají plně barevný displej (TFT), který se změní v závislosti na prostředí, kde zrovna jedete. Nic nemusíte ovládat, vše za vás řeší váš motocykl, ale pokud si chcete něco nastavit vy sami, pak stačí kliknout na patřičné tlačítko a je to.

Na výstavě byly představeny tři modely 1199 Panigale, 1199 Panigale S a 1199 Tricolore Panigale S. Zejména verze Tricolore bude zcela jistě alespoň v Itálii patřit mezi nejprodávanější motocykly vůbec, protože bude vyvedena v barvách italské vlajky – červená, bílá a zelená. Všechny tři modely budou k dispozici i na českém trhu na jaře.

01 1199 Panigale S03 1199 Panigale S1199_Panigale_S_0119 1199 PanigaleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama