Reklama

Aprilia RSV4 2015: více výkonu a výbavy

Model RSV4 slaví úspěchy hlavně na závodních tratích. Produkční stroj díky tomu získal pro příští sezónu další vylepšení.

Kromě nového nekapotovaného Tuona představila na domácím motosalonu italská Aprilia svůj supersportovní motocykl s vidlicovým čtyřválcem. Souvisí s tím i fakt, že od příštího roku platí nová technická pravidla pro úpravy závodních speciálů SBK a úspěšná italská stáj více jak rok připravovala novou RSV4, s níž bude pokračovat ve svém úspěšném působení v tomto šampionátu a také se chce vrátit do třídy Superstock 1000.

Změny se na nové RSV4 tedy týkají nejen kosmetických úprav designu, díky kterým jsou kapoty opět o něco aerodynamičtější a ostře řezané rysy trochu oblejší, ale hlavně techniky. Asi nejvýraznější novinkou je modernizovaný vidlicový čtyřválec, který po úpravách nabídne lehce přes 200 koní, tedy o zhruba 20 koní více, než tomu bylo u předchozí verze. Největší točivý moment má pak hodnotu slušných 115 newtonmetrů. Drobné úpravy zažil i rám a podvozek a italská novinka se může pochlubit také balíčkem propojených elektronických systémů APRC (Aprilia Performance Ride Control) z verze Factory, který zahrnuje kontrolu trakce, startovního asistenta a asistenta rychlořazení.

Ve výbavě poslední Aprilie SV4 navíc najdete platformu V4-MP, která skrze aplikaci smartphonu umožní nejen stahovat údaje o jízdě a výkonu motocyklu, ale také nastavit elektroniku stroje. Zajímavé.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama