Reklama

Aprilia RS 660 2022: limitovaná edice

Pouhý rok od svého uvedení na trh Aprilia RS 660 slaví svůj první významný sportovní milník. Zvítězila v americkém šampionátu MotoAmerica. Na oslavu tohoto vítězství představila limitovanou edici v barvách „Stars and stripes“, inspirovanou jak jinak, než americkou vlajkou.

Italský sportovní motocykl střední kubatury Aprilia RS 660 dosáhl úspěchu v USA, kde v sezoně 2021 dominoval kategorii Twins Cup, vypsané pro dvouválce střední kubatury v rámci amerického šampionátu MotoAmerica. Na oslavu tohoto vítězství představila Aprilia limitovanou speciální edici 1500 číslovaných kusů ve zcela nové barevné kombinaci „Stars and stripes“ inspirované americkou vlajkou. Barevné schéma velmi detailně vychází ze speciální grafiky motocyklu, na kterém šampion kategorie Twins Cup Kaleb De Keyrel odjel závod ve Vallelunze při závěrečném kole seriálu Aprilia RS 660 Trophy, kam byl Kaleb pozván na počest jeho vítězství na americké půdě.

1 Aprilia RS 660 2022 Limited Edition (1)1 Aprilia RS 660 2022 Limited Edition (4)1 Aprilia RS 660 2022 Limited Edition (5)1 Aprilia RS 660 2022 Limited Edition (2)

Aprilia RS 660 Limited Edition se ve standardní výbavě může pochlubit také některými prvky, použitými na závodní verzi motocyklu. Sportovní charakter zvýrazňuje kryt sedla spolujezdce, který ještě více podtrhuje štíhlý design zadní části. Sedlo spolujezdce je nicméně součástí motocyklu, který je i v tomto provedení homologovaný jako dvoumístný.

Vyšší plexištít zajišťuje lepší ochranu jezdce před náporem vzduchu na silnici i na okruhu, a ve výbavě nechybí ani software umožňující nastavit quickshifter na obrácené řazení. To znamená, že si podle vlastních potřeb můžete nastavit převodovku podle svého, aniž by bylo třeba v motocyklu měnit jakékoli součástky, na silniční nebo převrácenou konfiguraci. Ideální řešení pro občasné návštěvy okruhu.

Srdce motocyklu zůstává beze změny, a tak jej i nadále bude pohánět paralelní dvouválec o zdvihovém objemu 660 ccm a výkonu 100 koní při 10 500 ot/min, maximální točivý moment 67 Nm nastupuje při 8500 ot/min. Podvozek je tvořen komponenty od značky Kayaba, vpředu plně stavitelná 41 mm USD vidlice, vzadu je tlumič bez přepákování s možností nastavení předpětí. O brzdný efekt se vám vpředu postará dvojice 320 mm kotoučů brzděná čtyřpístkem Brembo M4.32. Hmotnost motocyklu je 183 kilogramů.

Samozřejmostí jsou také špičkové elektronické vybavení řízené šestiosou inerciální jednotkou. Do výbavy dostanete náklonové ABS, kontrolu trakce, pět jízdních režimů, tempomat, oboustranné rychlořazení nebo kontrolku zvedání předního kola. Vše se jednoduše ovládá a nastavuje pomocí křížových tlačítek na pravé straně a zobrazuje se na TFT panelu, který můžete propojit pomocí aplikace s mobilním telefonem. Pořadové číslo motocyklu na emblému, který zdobí palivovou nádrž, označuje, že se jedná o limitovanou edici 1500 kusů.

1 Aprilia RS 660 2022 Limited Edition (3)1 Aprilia RS 660 2022 Limited Edition (6)

Zdroj: Piaggio GroupLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama