Aprilia: Mistr světa 2011

Čtyři závody před koncem šampionátu známe vítěze Poháru konstruktérů ve třídě 125 ccm. Ze ziskem 325 bodů se jím stala Aprilia, v pořadí druhé Derbi má o 111 bodů méně a nemůže tedy ohrozit vítězství Italů.

Pro Aprilii je to již 46. mistrovský titul. K jejímu letošnímu zisku přispěl hlavně Nicolas Terol, který si ve španělském Aragónu na stroji Aprilia RSA dojel pro osmé letošní vítězství a v průběžném pořadí mu tak patří první místo s 241 body. Druhý jezdec Zarco ze stáje Derbi má bodů 205 a o mistru světa ve třídě 125 ccm tedy ještě rozhodnuto není.

Italská Aprilia za svoji existenci v MotoGP zvítězila v 291 závodech, z toho bylo 148 vítězství ve třídě 125 ccm a 143 ve třídě 250 ccm (dnešní Moto2) a získala 37 titulů mistrů světa – 19x v poháru konstruktérů, 18x zvítězili jezdci. Aprilia je také díky Maxi Biaggimu dvojnásobným úřadujícím mistrem světa v kategorii Superbike (titul má jak samotný jezdec, tak i značka).

Královské MotoGP věnuje Aprilia velkou pozornost a je přímo líhní talentů. Za více než dvacet let své existence v MotoGP vychovala pěknou řádků mistrů světa jako je Jorge Lorenzo, Valentino Rossi, Casey Stoner, Max Biaggi, Loris Capirossi, Marco Simoncelli, Manuel Poggiali a Marco Melandri.