WorldSSP - Phillip Island: Sprintérský závod vyhrál Lucas Mahias

Mistr světa Lucas Mahias vyhrál úvodní závod WorldSSP na Phillip Islandu, který byl zkrácen na pouhých 9 kol, na stupních vítězů ho doplnili Randy Krummenacher a Rookie Sandro Cortese. Kenan Sofuoglu poražen, byl odmávnut na 13. místě.

Závod MS-Supersport byl přerušen už ve 3. kole, kdy havarovali Michael Canducci a Hannes Soomer. Nový závod byl odstartován na pouhých 9 kol, takže z bezpečnostních důvodů plánovaná zastávka flag-to-flag se nekonala.

Na startu opakovaného závodu chyběli pochopitelně oba jezdci postižení crashem, lokalamatador Anthony West hned v 1. kole odstoupil po defektu svého motocyklu.

Sprintérský závod byl pochopitelně hodně napínavý, když za suverénním mistrem světa Lucasem Mahiasem se tvrdě bojovalo v Top-5. Randy Krummenacher byl nakonec odmávnut v cíli jako druhý a Rookie šampionátu Sandro Cortese porazil až na cílové pásce Federica Caricasula a hned ve své supersportové premiéře skončil na pódiu - mimochodem s novým rekordem tohoto okruhu za 1:33,072 min!

Pětinásobný mistr světa Kenan Sofuoglu, který po svém hororovém pádu v FP3 se musel podrobit speciálnímu ošetření - měl na těle těžké popáleniny - dojel až na 13. místě.

FIM Supersport World Championship 2018 - Phillip Island Grand Prix Circuit

01- Lucas Mahias – GRT Yamaha Official WorldSSP Team – Yamaha YZF R6 – 9 kol za 14'07.811
02- Randy Krummenacher – BARDAHL Evan Bros WorldSSP Team – Honda CBR 600RR – + 1.274
03- Sandro Cortese – Kallio Racing – Yamaha YZF R6 – + 1.517
04- Federico Caricasulo – GRT Yamaha Official WorldSSP Team – Yamaha YZF R6 – + 1.556
05- Luke Stapleford – Profile Racing – Triumph Daytona 675 – + 4.270
06- Raffaele De Rosa – MV Agusta Reparto Corse by Vamag – MV Agusta F3 675 – + 6.696
07- Jules Cluzel – NRT – Yamaha YZF R6 – + 14.403
08- Kyle Smith – GEMAR Team Lorini – Honda CBR 600RR – + 14.476
09- Ayrton Badovini – MV Agusta Reparto Corse by Vamag – MV Agusta F3 675 – + 14.926