Vítězství Hondy, Hero znovu lídrem

Motocyklový gigant Honda oslavil dnes na Rallye Dakar 2024 čtvrté denní etapové vítězství, o které se zasloužil Chilan Pablo Quintanilla. Ovšem v celkovém pořadí se do pozice lídra opět vrátil Afričan Ross Branch s motocyklem Hero.

Středeční etapa z Al-Hofufu do Shubaytahu měřila 645 km, ale pouhých 118 km měly zvláštní zkoušky.

Pátou etapu vyhrál Quintanilla časem 1:32,53 hod.; druhý dojel Van Beveren (+37 sec), třetí Toby Price (+1:39 min). Pro Chilana to znamenalo už sedmé etapové vítězství na Dakaru.

Cornejo obsadil 14. místo se ztrátou více než 6 minut a ztratil tak vedení v celkovém pořadí, které získal nazpět Ross Branch z Botswany (dnes v cíli šestý +3:42 min) a v celkovém pořadí má náskok 1:14 min před Cornejem a 3:47 min před třetím Rickym Brabcem.