Test MotoGP - Jerez: Vinales před Marquezem a Pedrosou

Po tvrdé porážce v nedělním závodě GP Jerez se druhý jezdec MS Maverick Vinales (Yamaha) dokázal při testu MotoGP v pondělí revanšovat, Valentino Rossi obsadil až 21. místo.

Tovární pilot Yamahy Maverick Vinales zajel čas 1:38,635 min a tím byl o 0,608 sec rychlejší než Dani Pedrosa (Repsol Honda) ve svém nejrychlejším závodním kole v neděli. Nejrychlejší kolo v závodě (Jorge Lorenzo, 2015, Yamaha) pokořil dnes Vinales o 0,1 sec.

Za oběma továrními piloty Hondy Marcem Márquezem a Pedrosou překvapil dnes čtvrtým místem tovární pilot Aprilie Aleix Espargaró.

Hodně zklamaně ukončil dnešní test tovární pilot Yamahy Valentino Rossi: Lídr šampionátu skončil třetí od konce, když ztratil na Vinalese 1,828 sec.

Bývalý mistr světa WorldSBK Sylvain Guintoli dostal dnes šanci od Suzuki jako třetí pilot, neboť by měl nahradit v GP Le-Mans zraněného Alexe Rinse. Ovšem Francouz byl s motocyklem GSX-RR poslední a byl o 1,1 sec pomalejší než dosavadní náhradník Takuya Tsuda..

Faktem ale je, že Tsuda při závodě Grand Prix málem v neděli dostal kolo ztráty, a z marketingového hlediska má Guintoli určitě větší cenu než Tsuda. Na rozdíl od Japonce seděl superbikový pilot poprvé na motocyklu GSX-RR.